Понад 50 проректорів з наукової роботи зібралися в Ужгороді обговорити проблеми й виклики євроінтеграції української науки і освіти

квиток на автобус
Щасливе
29.10.2023  12:00

Упродовж 26-29 жовтня 2023 року на базі Ужгородського національного університету відбулась І міжнародна науково-практична конференція проректорів з наукової роботи закладів вищої освіти України де обговорили євроінтеграцію української науки і освіти України.

Участь у конференції прийняло понад 50 проректорів з наукової роботи з усіх областей України. Були серед учасників і відомі рівняни.

Зокрема, Наталія Савіна – доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Національного університету водного господарства та природокористування та Володимир Баб’як – кандидат медичних наук, доцент, проректор Комунального закладу вищої освіти «Рівненська медична академія» Рівненської міської ради.

Представляв Рівненщину на конференції ще один відомий рівнянин, а нині віцепрезидент з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права (місто Київ), кандидат юридичних наук, професор, академік Академії адміністративно-правових наук України Андрій Боровик.

Організаторами наукового заходу, який вперше проводився в Україні у такому форматі виступили Видавничий дім «Гельветика», Центр українсько-європейського наукового співробітництва та Ужгородський національний університет.

Під час пленарних засідань науковцями піднято низку проблемних питань, які слід усунути, задля євроінтеграції української науки, звернуто увагу на невідповідність окремих нормативно-правових актів у цій сфері вимогам чинного законодавства, прийнято рішення про заснування «Асоціації проректорів з наукової роботи України», підготовлено та підписано усіма учасниками міжнародної конференції лист Прем’єр-міністру України щодо приведення Порядку присудження ступеня доктора філософії та скасування рішення разової вченої ради закладу вищої освіти, наукової установи про присудження ступеня доктора філософії, затвердженого постановою КМУ №44 від 12.01.2022 у відповідність до мети забезпечення національних інтересів України в сфері освіти і наукової діяльності, а також недопущення стагнації у сфері підготовки наукових кадрів.

Насамкінець, організаторами конференції – генеральним директором ВД «Гельветика», кандидатом економічних наук Олегом Головко, директором Центру міжнародного українсько-європейського наукового співробітництва, доктором юридичних наук, професором Михайлом Віхляєвим, проректором з наукової роботи ДВНЗ «Ужгородський національний університет», доктором медичних наук, професором Миколою Палінчаком вручено відповідні сертифікати учасникам наукового заходу та повідомлено про подальше щорічне проведення зазначеної міжнародної конференції.

переглядів: 247


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *