Впродовж минулих двох тижнів команда Transparent cities/Прозорі міста відвідала п’ять українських міст з презентацією аналітичих звітів “Динаміка прозорості українських міст” та “Гроші, довіра й ефективність управління”. Не оминула організація і місто Рівне.
Так, в обласному центрі презентували рейтинг прозорості міст. Серед ста найбільших міст з населенням понад 30 тисяч Рівне посідає 41 позицію і входить до категорії «частково прозоре», набравши 40,7 балів зі 100 можливих.
– На деяких заходах, як от в Рівному, Тернополі та Кам’янському відчувалося, що влада відкрита до співпраці з громадськістю та бізнесом. Натомість у Слов’янську була помітна напруженість між представниками громадськості та влади. А в Полтаві чиновник взагалі заявив, що “прозорість місту не потрібна”, – говорять представники Transparent cities/Прозорі міста.
Водночас , як громадські активісти, так і представники влади міста стверджують, що у Рівному насправді значно більше інновацій, які рухають обласний центр на шляху до європейського, прозорого розвитку та відкритості.
- Ми можемо заперечити певним тезам дослідження, продемонструвавши геоінофрмаційний портал, розроблений фахівцями міського управління містобудування та архітектури. Показавши наш колосальний досвід у сфері надання адміністративних послуг на прикладі ЦНАПу, а також відкриття потужних майданчиків для комунікації влади та громади, наприклад, Майстерня міста Рівне, – говорить заступник мера Рівного Віталій ГЕРМАН.