Прибрати неугодних: міська влада хоче залишити тисячі рівнян без засобів до існування

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
15.07.2020  17:52

Прибрати неугодних: міська влада хоче залишити тисячі рівнян без засобів до існування

Міська влада не дозволила чотирьомстам рівненським підприємцям працювати у центрі міста. Чиновники буквально женуть людей з їх робочих місць на центральному ринку Рівного, де ті мирно працювали понад 20 років та заробляли собі на життя, торгуючи господарськими товарами та вирощеною власноруч городиною.

До останнього часу рівненська влада регулювала цю торгівлю, видаючи дозволи на проведення так званих ярмарків. Однак людей змушували платити близько 15 тисяч гривень щороку. Цікаво, що ці кошти збиралися без підписання будь-яких угод та відповідних документів – так говорять підприємці. А тепер, у період карантину людей просто вигнали з їх робочих місць та позбавили права працювати і заробляти на життя.

Підприємці порівнюють ціни на овочі та фрукти зі своїх яток, із тими, що у магазинах, і рівнянам добре відомо, де дешевше. Крім того, господарчий ярмарок для жителів міста – це місце, де можна купити органічну городину, вирощену людьми на власних городах та дачах. Підприємці вважають заборону ярмарку міською владою вирішенням чиїхось інтересів. Вони відверто заявляють, що такі дії – це не що інше, як прибирання неугодних, щоб розчистити під’їзди до нових торгових центрів, які належать чиновникам.

Віктор Шакирзян на зустрічі з рівненськими підприємцями

Розібратися у цій складній ситуації взялася громадська організація “Рівне Разом”. У першу чергу, активісти організації вирішили провести опитування серед рівнян, щоб визначити, яке рішення може задовольнити усі сторони. Мешканцям міста запропонували кілька варіантів відповідей: від заборони торгувати до відкладення цього рішення до закінчення карантину. Так, опитування показало, що більшість рівнян підтримують підприємців та пропонують впорядкувати торгівлю, забезпечивши належні умови праці.

У кризовий період, карантин і загрозу хвороби, коли люди втрачають роботу, коли підприємці змушені згортати свою діяльність, коли місто недоотримує бюджетних коштів, Громадська організація “Рівне Разом” звертається до місцевої влади з вимогою врегулювати питання, а не забирати у людей єдину можливість заробити.

“Ми вимагаємо дати людям альтернативу. Вимагаємо у чиновників пояснити, як мають далі жити люди, у яких під час пандемії  забрали засоби до існування. Основна вимога громадської організації “Рівне Разом” до діючої влади – не відбирати у людей право на заробіток, а дати можливість прогодувати свої сім’ї, дати можливість працювати в обладнаних для цього місцях. Влада повинна належним чином виконувати покладені на неї обов’язки, а не влаштовувати розправу над підприємцями.”, – говорить Віктор ШАКИРЗЯН, голова ГО “Рівне Разом”.

, , , , переглядів: 1 329

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *