Рівне продовжує співпрацю з поляками у медичній сфері

квиток на автобус
Щасливе
30.09.2023  10:00

Рівне відвідала делегація із Воєводської спеціалізованої лікарні (Бяла Подляска, Польща). Делегація відвідала Центральну міську лікарню, з якою співпрацюють вже багато років. А також зустрілися із керівництвом Рівненської громади.

“Виклики, які ми отримали під час ковіду та повномасштабного вторгнення, показали, що і медицина і освіта, та й інші галузі потребують змін. Розуміємо, що все не може відбутися швидко. Але ми вже працюємо у різних грантових програмах і продовжимо це робити, аби адаптуватися до нових умов. Особливий акцент зараз прагнемо робити на проекти спрямовані на реабілітацію військових, які повертатимуться додому,” – відзначив секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян.

Як зауважив директор Воєводського Шпиталю Бялої Подляски Даріуш Оленський, головна мета цієї поїздки — це залучення Рівненської ЦМЛ до участі в Програмі транскордонного співробітництва Interreg NEXT Польща- Україна на 2021-2027 роки. А саме підписання партнерства щодо грантового проекту «Покращення доступу до спеціалізованої медицини у сфері серцево-судинних захворювань для жителів Люблінського воєводства та Рівненської області» (підготовка документації та на співфінансування). Орієнтована його вартість становить близько 2.700000,00 євро.

“За умовами проекту, другою стороною повинні стати представники країни-не члена ЄС. Ми знаємо високий рівень рівненської лікарні, багато років співпрацюємо, тому вирішили, що долучення її до проекту буде актуальним і можливим. Окрім того, передбачаємо, що 60% фінансування проекту відійде саме для української сторони, а 40% залишиться у Польщі. Головне тепер гарно підготуватися та перемогти у конкурсі, аби отримати це фінансування на реалізацію задуманого,” – акцентував Даріуш Оленський.

Заступник міського голови Рівного Євгеній Іванішин відзначив, що така співпраця має величезне значення, адже, на жаль, ситуація із серцево-судинними захворюваннями у нашій громаді досить важка. Тож Рівне максимально зацікавлене у втіленні цього проекту та робитиме усе, аби грантовий проект переміг, отримав фінансування і вдало втілювався спільними зусиллями рівненських та польських медиків.

Співпраця Воєводського Шпиталю Бялої Подляски з ЦМЛ Рівного триває вже понад десять років. Польські колеги неодноразово допомагали українським колегам, надсилали гуманітарну допомогу медикаментів та перев’язувальних матеріалів, техніки. Минулоріч передали ЦМЛ авто швидкої допомоги, а цього разу привезли автівку для господарських потреб. Окрім того чимало рівненських медиків, які виїхали за кордон через початок повномасштабного вторгнення знайшли притулок та роботу у цьому шпиталі.

Воєводський Шпиталь Бялої Подляски (Польща) — це великий центр з діагностики і лікування в північній частині Люблінського воєводства, розрахований на населення регіону близько 380 тис. жителів. Надає амбулаторну, стаціонарну спеціалізовану медичну допомогу. У своїй структурі має 20 відділень, у тому числі відділення швидкої допомоги і нараховує 643 ліжкомісця. За цими характеристиками заклад подібний до Центральної міської лікарні Рівного: майже однакова кількість ліжкомісць для пацієнтів, кількість відділень, працюючого персоналу, тощо.

переглядів: 206


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *