Рівненщина — лідер поміж областей за кількістю обстежень у сімейних лікарів та лікарок

Щасливе
21.03.2023  20:00

2022 року, попри повномасштабну війну росії проти України, жителі Рівненської області пройшли найбільше профілактичних оглядів серед всіх регіонів України. Цей показник складає 62% населення Рівненщини. Опитування провів Київський міжнародний інститут соціології на замовлення соціального проєкту «Твій сімейний лікар», який активно розбудовує просту людяну комунікацію між лікарями та лікарками первинної ланки і їхніми клієнтами та клієнтками. «Твій сімейний лікар» досліджує процеси, що відбуваються у галузі сімейної медицини України, і реагує на суспільні зміни, пов’язані з цією темою.

Водночас найменше медичних обстежень у сімейних лікарів та лікарок зафіксували на сході та півдні України (Донецька, Луганська, Херсонська області). Це передусім пов’язано з тимчасовою окупацією та бойовими діями від початку повномасштабного вторгнення. Найбільше профілактичних оглядів у 2022 році пройшли жителі західного регіону з показником у 42% населення. А от найменше — 33% — у північних та центральних областях.

Найбільше довіряють сімейним лікарям та лікаркам на заході України, так відповіли 77% опитаних. На Рівненщині рівень довіри складає 87%. Решта регіонів довіряють трохи менше.

Згідно з опитуванням, 88% людей в Україні мали сімейних лікарів та лікарок у 2022 році. Найбільший відсоток декларацій із сімейними лікарями та лікарками зафіксували у віковій групі від 30 до 70 років. Трохи менше підписують декларації у віці від 18 до 29 років.

Повномасштабна війна вплинула на взаємодію між лікарями й лікарками та клієнтами й клієнтками. Більшість людей в Україні не мали доступу до очної сімейної медицини, тож використовували віддалені лікарські консультації: телефоном, месенджерами та відеозв’язком. Найбільше у 2022 році люди користувались саме телефонними консультаціями.

Аби отримати онлайн консультацію зателефонуйте в контакт-центр МОЗ за номером 080 060 20 19. Або напишіть в чат-бот у Telegram DoctorOnlineUABot чи Facebook Messenger DoctorsOnlineBSMU. Консультація безоплатна.

Довідка опитування 

Всеукраїнське опитування «Думки і погляди населення України» проводилося Київським міжнародним інститутом соціології з 7 по 13 вересня 2022 року — на замовлення соціального проєкту «Твій сімейний лікар». Загалом в межах дослідження було проведено 2000 інтерв’ю (респонденти та респондентки віком від 18 років). Статистична похибка вибірки не перевищує 2.4%. Опитування методом face-to-face проводилося по всій Україні. У Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролювалися урядом України та на яких не велись бойові дії.

 

Опитування провів Київський міжнародний інститут соціології на замовлення соціального проєкту «Твій сімейний лікар».

переглядів: 205Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *