Рівненський зоопарк врятував 63 тварини з інших міст України

Щасливе
28.07.2022  10:20

Соціальна кампанія «Пліч-о-пліч» розповідає історію того, як на Рівненщині місцевий зоопарк надавав допомогу з порятунку тварин з інших зоопарків країни, які постраждали через війну.  

З початком повномасштабного вторгнення РФ багато зоопарків України опинились у страшних умовах. Одні — під обстрілами, другі — в окупації, треті — в окупації під обстрілами. Звичайно, перебування в таких умовах для тварин стало неможливим.

Тоді керівництво зоопарків почало шукати варіанти порятунку для своїх підопічних. Так, після 24 лютого Рівненський зоопарк узяв на тимчасове утримання 63 тварини з інших міст України. Зокрема, евакуювали: 

«На прикладі «Парку XII місяців», який через зруйновані під’їзні мости був протягом місяця в окупації, можна прослідкувати всю складність і напруженість ситуації. Працівники відрізаного від світу зоопарку в обмежених умовах, за відсутності електрики, кормів, ресурсів, під обстрілами героїчно підтримували тварин і не давали їм загинути. За найперших ознак поліпшення ситуації «Парк XII місяців» закликав інші зоопарки допомогти з евакуацією тварин, що вижили. Отримавши підтвердження колег про готовність прийняти, організував відлов і розміщення мешканців парку по транспортних клітках, чекаючи безпечного моменту для евакуації», – розповідає Мирослава Патій, завідувачка науково-просвітницького відділу Рівненського зоопарку.

Для самих тварин переїзд став справжнім стресом. Не всі одразу адаптувалися до нових умов, та нині вже всі почуваються добре.

«Рівненський зоопарк, маючи велике бажання допомогти, урятувати не одне життя і усвідомлюючи кризову ситуацію, знайшов вихід, як прихистити тварин, і відгукнувся на заклик про допомогу. Ми задіяли карантинні вольєри, а також потіснили мешканців зоопарку в їхніх вольєрах, використавши перегонні приміщення», – розповідає Мирослава.

Через те, що невідомо скільки часу тваринам доведеться жити в таких умовах, виникла потреба збільшувати простір і будувати нові вольєри. Враховуючи воєнний стан і нестабільну фінансову ситуацію, керівництво зоопарку не мало потрібної суми коштів для будівництва, тому звернулося по допомогу до ЗМІ для висвітлення питання. Також звернулися із закликом у соціальні мережі. Місцева громада відгукнулася миттєво, і вже за кілька тижнів були куплені перші будівельні матеріали. На сьогодні перший етап будівництва завершено, вольєри введено в експлуатацію, і тварини вже в нових домівках. Однак процес будівництва триває.

 

 

, , , , переглядів: 496


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *