Рівнянам покажуть знищені вітражі Маріуполя

Щасливе
20.05.2024  14:59

Автором проєкту та однойменної фотовиставки «Обережно крихке!» – є Іван Станіславський, дослідник, журналіст і фотограф з Маріуполя, у колі професійних інтересів котрого стали скляні кольорові композиції міського простору – вітражі. Впродовж 2019–2021 років І. Станіславський досліджував і фотографував вітражі Маріуполя, які знаходилися у замкнених, закинутих приміщеннях, в установах з режимним доступом.

Під час облоги Маріуполя російськими військами усі вітражі, ймовірно, були знищені. Дослідження за одними тільки гугл-картами свідчить про те, що будівлі, де знаходилися вітражі, отримали дуже серйозні пошкодження. За таких умов скляні поверхні в десятки квадратних метрів не мали жодних шансів вижити. Існують фото та відео підтвердження знищення більшості вітражів.

У Рівному проведуть зустріч для дружин військових

«Присвячую виставку маріупольцям, життя яких розбилося наче ці вітражі», – Іван Станіславський.

Проєкт розповідає про шість шедеврів монументального мистецтва другої половини ХХ ст. які були зруйновані російськими окупантами. Виставка дає можливість доторкнутися до історії Маріуполя, відчути його красу і біль. Знайомить широкий загал з унікальними творами мистецтва які раніше не були відомі за межами міста. Це свідчення злочинів росії проти української культури

На виставці можна побачити:

  • Фотографії шести знищених вітражів надруковані на прозорому акрилі.
  • Три мінікопії маріупольських панно, виконані у класичній вітражній техніці.
  • Уламки справжнього вітражного скла.

Під час відкриття відбудеться кураторська екскурсія з детальною розповіддю про вітражі.

переглядів: 54


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *