Рівнянка про безвізовий режим: “Хоч перетнути кордон – тримай мінімум 150 доларів і купу часу”

Щасливе
31.07.2017  08:30

Рівненська журналістка Світлана Куропій поділилася своїм досвідом перетину кордону. Після впровадження безвізового режиму дівчина чекала обіцяного спрощення і посмішок прикордонників, але з цього вийшла більш печальна історія…

Мій безвівз. ЧАСТИНА 1.

В*ЇЗД. Волею долі (да-да) випала мені нагода протестити як же працює наш хвалений безвіз. Навіть різними способами перетину корднону!
Забігаючи наперед – кажу, хоч перетнути корднон безвіз – тримай мінімум 150 доларів ну і купу часу…А історії про малі черги, обіцянки, радісні обличчя європейських митників – брехня!
12.17 – потяг Інтерсіті до Перемишля. У Львові з нами сядають наші прикордонники і за півгодини ти прохдиш усі контролі. На виїзді нашій стороні не важливо чому і куди ти їдеш. Паспорт ОК – рухай далі.
А далі то найцікавіше, бо в Медиці поїзд зупиняється для зустрічі з польськими стражами граніци. Вони оточують тебе неймовірною увагою, піклуванням і купою вимог. Перша, звісно, паспорт – без візи. Значить ти потенційний окупант європейської землі, ось ким я себе відчула. Далі – питання чому куди їдеш. Стандартна відповідь – на закупи. Ага будеш тратити гроші – показуй піньонзи. ДЕ ЧІТКО ПРОПИСАНО СКІЛЬКИ Я МАЮ МАТИ ГРОШЕЙ ПРИ ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ НА РУКАХ, ЩОБ ЦЬОГО БУЛО ДОСТАТНЬО?! 50 доларів – мало. Показую картки і кажу, що валюта на них бо так гроші не вожу,страшно. Польська сторона вимагає доказів про те, що гроші там є. Хвала Привату24 і дорогому нету в роумінгу. Я показала особистий кабінет в банку і суму на рахунку. Хоча знову ж ніде не читала про такі нюасни. Важко втолкувати людині, що маєш дрібні на рукуах, а кеш на картці. Краще, коли все при тобі і чим побільше.
Якщо все ок – перевірка багажу і рухайся далі. Але з нашого поїзду 10 людей висадили за те, що у них, на думку митників, не було достатьно грошей для руху в Європу.


П.с. А от знайомий перетинав кордон пішки і мав при собі солідну суму валюти на руках. Пана пропустили через митницю з сіяючими посмішками на обличчі…

Опубліковано Svitlana Kuropiu 21 серпня 2014 р.

 

, , , , переглядів: 2 073


На правах реклами


Один коментар
  1. Добрий день.Мій чоловік (португал) має намір зробити запрошення моєму татові де буде вказано що він бере на себе всі витрати на перебування мого тата в Португаліі (проживання,харчування і в разі необхідності мед.обслуговуввання). В цьому разі чи повинен мій тато мати при собі належну суму грошей. Дякую

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *