Рівнянка про безвізовий режим: “Хоч перетнути кордон – тримай мінімум 150 доларів і купу часу”

Щасливе
31.07.2017  08:30

Рівнянка про безвізовий режим: “Хоч перетнути кордон – тримай мінімум 150 доларів і купу часу”

Рівненська журналістка Світлана Куропій поділилася своїм досвідом перетину кордону. Після впровадження безвізового режиму дівчина чекала обіцяного спрощення і посмішок прикордонників, але з цього вийшла більш печальна історія…

Мій безвівз. ЧАСТИНА 1.

В*ЇЗД. Волею долі (да-да) випала мені нагода протестити як же працює наш хвалений безвіз. Навіть різними способами перетину корднону!
Забігаючи наперед – кажу, хоч перетнути корднон безвіз – тримай мінімум 150 доларів ну і купу часу…А історії про малі черги, обіцянки, радісні обличчя європейських митників – брехня!
12.17 – потяг Інтерсіті до Перемишля. У Львові з нами сядають наші прикордонники і за півгодини ти прохдиш усі контролі. На виїзді нашій стороні не важливо чому і куди ти їдеш. Паспорт ОК – рухай далі.
А далі то найцікавіше, бо в Медиці поїзд зупиняється для зустрічі з польськими стражами граніци. Вони оточують тебе неймовірною увагою, піклуванням і купою вимог. Перша, звісно, паспорт – без візи. Значить ти потенційний окупант європейської землі, ось ким я себе відчула. Далі – питання чому куди їдеш. Стандартна відповідь – на закупи. Ага будеш тратити гроші – показуй піньонзи. ДЕ ЧІТКО ПРОПИСАНО СКІЛЬКИ Я МАЮ МАТИ ГРОШЕЙ ПРИ ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ НА РУКАХ, ЩОБ ЦЬОГО БУЛО ДОСТАТНЬО?! 50 доларів – мало. Показую картки і кажу, що валюта на них бо так гроші не вожу,страшно. Польська сторона вимагає доказів про те, що гроші там є. Хвала Привату24 і дорогому нету в роумінгу. Я показала особистий кабінет в банку і суму на рахунку. Хоча знову ж ніде не читала про такі нюасни. Важко втолкувати людині, що маєш дрібні на рукуах, а кеш на картці. Краще, коли все при тобі і чим побільше.
Якщо все ок – перевірка багажу і рухайся далі. Але з нашого поїзду 10 людей висадили за те, що у них, на думку митників, не було достатьно грошей для руху в Європу.


П.с. А от знайомий перетинав кордон пішки і мав при собі солідну суму валюти на руках. Пана пропустили через митницю з сіяючими посмішками на обличчі…

Опубліковано Svitlana Kuropiu 21 серпня 2014 р.

 

, , , , переглядів: 1 904

Один коментар
  1. Добрий день.Мій чоловік (португал) має намір зробити запрошення моєму татові де буде вказано що він бере на себе всі витрати на перебування мого тата в Португаліі (проживання,харчування і в разі необхідності мед.обслуговуввання). В цьому разі чи повинен мій тато мати при собі належну суму грошей. Дякую

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *