Що рівнянам треба знати про правила виїзду дитини за кордон

квиток на автобус
Щасливе
Провидиця
08.07.2019  11:01

Центр надання адміністративних послуг у місті Рівному спільно з Головним територіальним управлінням юстиції у Рівненській області інформує громадян про порядок виїзду дитини за кордон.

Якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у побаченнях і спілкуванні з дитиною, така дитина може виїхати за кордон на строк до 1 місяця.
✅Якщо відомо місце проживання другого з батьків, напишіть йому рекомендованого листа про:
?державу прямування;
?мету та тривалість поїздки.
✅На кордоні пред’явіть копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини.

Якщо дитині заборгували зі сплатою аліментів понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою – можете виїхати з дитиною на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника.
✅Отримайте довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів у державного чи приватного виконавця за місцем виконання рішення про стягнення аліментів.
✅На кордоні пред’явіть довідку про наявність у другого з батьків заборгованості , а у передбачених випадках –документ, що підтверджує тяжку хворобу або інвалідність дитини.

Якщо аліменти сплачуються вчасно – можете виїхати х дитиною на строк, передбачений нотаріально посвідченою згодою або рішенням суду. Напишіть рекомендованого листа другому з батьків з проханням надати згоду на виїзд дитини за кордон.
✅Якщо згоду не надали протягом 10-ти днів після вручення рекомендованого листа – подайте до суду заяву щодо надання дозволу на виїзд з дитиною за кордон.
✅На кордоні пред’явіть нотаріально посвідчену згоду другого з батьків або копію рішення суду про дозвіл на виїзд дитини.
✅Обов’язково поверніться з дитиною в Україну у строк, передбачений згодою чи рішенням суду.

Вказані правила стосуються виїзду із дитиною за кордон з метою лікування, навчання; участі у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах; оздоровлення та відпочинку.

 

, , , , , переглядів: 827Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *