Що рівнянам треба знати про призначення допомоги на дитину

Щасливе
15.06.2024  11:02

 

Допомога при народженні встановлена державою з метою створення належних умов для повноцінного утримання й виховання дітей та надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною.

Коли потрібно звернутися?

Упродовж 12 місяців з дня народження дитини. У разі протермінування зазначеного періоду, право на отримання допомоги втрачається.

Кому потрібно звернутися?

Допомога при народженні зараховується до страхового стажу, тож оформляти допомогу потрібно на одного із батьків, хто буде здійснювати догляд за дитиною.

Куди потрібно звертатися?

✅За особистим зверненням в ЦНАП, якщо батьки фактично проживають або зареєстровані у місті Рівному.

✅ Самостійно через офіційний вебсайт Мінсоцполітики.

✅Поштою. Якщо батьки дитини зареєстровані у місті Рівному, але виїхали за кордон і там народили дитину, необхідно надіслати документи за адресою: вул. Соборна, 12 (Департамент соціальної політики).

✅В рамках комплексної електронної публічної послуги «єМалятко» шляхом подання батьками заяви про державну реєстрацію народження та внесення до такої заяви відомостей, необхідних для призначення допомоги при народженні.

 

Які документи необхідно подати?

✅Паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків. У разі подання паспорта зразка від 2016 року (ID-картки) додається довідка про реєстрацію місця проживання.

✅Свідоцтво про народження дитини.

✅Довідку з реквізитами банківського рахунку, який відкритий для отримання соціальних виплат.

 

Який розмір допомоги призначається?

Допомога надається у розмірі 41280грн. Виплата здійснюється одноразово у сумі 10320 гривень, а решта коштів виплачується у розмірі 860 гривень кожного місяця до досягнення дитиною 3 років.

переглядів: 71


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *