Що робити, якщо ви переобладнали транспортний засіб

Щасливе
02.02.2024  18:00
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що згідно норм Податкового кодексу України, платником акцизного податку є власник ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль.
Датою виникнення податкових зобов’язань у разі здійснення переобладнання вантажного транспортного засобу, який відповідає товарній позиції 8704 згідно з УКТЗЕД, у легковий автомобіль, що відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТЗЕД, є дата видачі документа про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху.
У цьому випадку акцизний податок сплачується власником такого транспортного засобу не пізніше дати подання документів до органу, що здійснює державну реєстрацію транспортних засобів для перереєстрації такого транспортного засобу за кодом бюджетної класифікації 14020800 “Акцизний податок з вироблених в Україні транспортних засобів – Транспортні засоби (крім мотоциклів і велосипедів)”.
Разом з тим, власник переобладнаного засобу зобов’язаний подати не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду контролюючому органу (ДПІ) за місцем реєстрації (місцем проживання) декларацію з акцизного податку за формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 року № 14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» (з змінами та доповненнями).
Враховуючи те, платниками акцизного податку з переобладнаних транспортних засобів  переважно є громадяни та зазвичай носить разовий характер, наводимо приклад заповнення Декларації з акцизного податку та додатку 13 до Декларації.
Для отримання консультацій щодо заповнення декларації з акцизного податку пропонуємо звертатись до управління контролю за підакцизними товарами за адресою: м. Рівне, вул. Богоявленська, 6, або за телефоном 0362-650907.
переглядів: 149


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *