Школярів Рівного запрошують стати учасниками конкурсу “Я Журналіст”

квиток на автобус
Щасливе
02.02.2024  10:00

До 15 лютого триває прийом робіт на XIV всеукраїнський конкурс “Я – журналіст!”. Публікуємо Положення про конкурс, погоджене співорганізаторами, і запрошуємо до участі!

Положення про конкурс учнівських творчих робіт “Я – журналіст!”

 1. Загальні положення

1.1. Метою проведення конкурсу учнівських творчих робіт “Я — журналіст!” (у подальшому — Конкурс) є виявлення та стимулювання творчо обдарованої учнівської та студентської молоді, схильної до журналістської діяльності; сприяння її профорієнтації, стимулювання до прояву активної життєвої позиції, підтримка педагогів, які працюють із такими учнями.

1.2. Організатором Конкурсу є секретар Національної спілки журналістів України, засновник Школи універсального журналіста Віталій Голубєв, співорганізаторами — Видавничий дім «ОГО», Департамент освіти і науки Рівненської обласної військової адміністрації та Національний університет “Острозька академія”. Конкурс відбувається за підтримки Рівненської обласної військової адміністрації (голова Віталій Коваль).

1.3. Організатор і співорганізатори мають право, з метою розширення географії конкурсу, пропонувати долучатись до його проведення в якості співорганізаторів управлінням і департаментам освіти і науки обласних військових адміністрацій інших областей України; звертатися за підтримкою у проведенні конкурсу до уповноважених центральних органів виконавчої влади у галузі освіти, творчих спілок, профільних асоціацій, інших установ, організацій та приватних осіб у межах чинного законодавства.

1.4. Конкурс проводиться згідно з Положенням, погодженим співорганізаторами.

 1. Учасники Конкурсу

2.1. Учасниками Конкурсу можуть бути учні 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх форм власності, а також учні та студенти закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти усіх областей України незалежно від місця їхнього фактичного місцезнаходження (в тому числі й за межами України) на момент написання конкурсної роботи.

 2.2. Роботи учнів оцінюються у двох окремих вікових групах — молодшій (5-7 класи) та старшій (8-11 класи та заклади професійно-технічної та фахової передвищої освіти). Роботи від учасників, які не належать до зазначених категорій, розглядаються поза конкурсом.

 1. Умови проведення Конкурсу

3.1.Учасники Конкурсу повинні надіслати власну творчу роботу (в одній із номінацій, вказаних у п.3.2, або, за бажанням, у кількох або усіх номінаціях, вказаних у п.3.2), обсягом не більше 2 друкованих сторінок формату А4 (для статті), не більше 10 фотографій (для фотороботи) або тривалістю не більше 10 хвилин (для відеороботи).

Гасло конкурсу 2023/2024 навчального року — «Нація переможців». Повне формулювання конкурсної теми — «Розповідаю світові про перемоги українців». Учасники можуть розкривати конкурсну тему, розповідаючи про перемоги українців як на фронті, так і у різних сферах діяльності у тилу. Про маленькі щоденні перемоги, з яких складатиметься майбутня велика спільна перемога, які зміцнюють дух українців і слугують прикладами, що надихають.

Героями творів можуть бути як військовослужбовці, так і цивільні особи, наприклад, волонтери, медики, освітяни, енергетики, журналісти, підприємці тощо (перелік не є вичерпним).

У межах конкурсної теми «Розповідаю світові про перемоги українців» додатково запроваджується спеціальна тема «Надійний тил» для висвітлення позитивних прикладів діяльності соціально відповідального бізнесу. Учасники, які готуватимуть роботи в межах цієї спецтеми, можуть розповідати про своїх земляків, які успішно займаються підприємницькою діяльністю, що змінює суспільство на краще, має вагомі позитивні соціальні наслідки; про людей, які поєднують бізнес із волонтерством, підтримкою соціальних проєктів тощо.

Робота може бути підготовлена в будь-якому жанрі, який обере учень — твір-роздум, стаття, інтерв’ю, портрет, репортаж тощо. Поетичні твори до розгляду не приймаються.

Текстові роботи надсилаються у форматі .doc або .rtf. Окремих вимог щодо типу та розміру шрифтів, використання засобів форматування тексту, кількості друкованих символів у текстових роботах немає.

3.2. Творчі роботи на теми, вказані у п.3.1, приймаються у трьох номінаціях:

стаття (текстова робота, написана прозою);

фоторобота (фотографія або серія фотографій із обов’язковою супровідною інформацією про зміст фото — не більше 10 одиниць);

відеоробота (відео тривалістю не довше 10 хвилин).

Усі номінації є рівноправними. Переможці визначатимуться у кожній із номінацій.

3.3. Учасник може надсилати роботи в одній, двох або трьох номінаціях (за бажанням). Кількість обраних номінацій не впливає на визначення переможців конкурсу, але, за інших рівних умов, може слугувати додатковою перевагою для учасника Конкурсу під час оцінювання робіт.

3.4. Конкурсні роботи та вся супровідна документація до них подаються українською мовою. За бажанням учасника, можливе подання конкурсної роботи (в номінаціях «стаття» або «відео») англійською мовою за умови обов’язкової наявності повного і дослівного українського перекладу (для статті) або повних і дослівних українських субтитрів (для відео). Есе та вся супровідна документація як від учня, так і від керівника роботи (за наявності) в такому випадку подається так само виключно українською мовою. Робота, подана англійською мовою з недотриманням умов щодо мови есе та супровідної документації, вказаних у цьому пункті, до конкурсу не допускається.

3.5. До творчої роботи (незалежно від номінації) учасник Конкурсу обов’язково додає (окремим файлом) есе довільної форми обсягом не більше 1 друкованої сторінки формату А 4 на тему “Моя історія”. В есе конкурсант має презентувати себе перед журі та майбутніми читачами і глядачами конкурсних робіт. Зокрема, учень може поділитися своїми планами на майбутнє в Україні після перемоги, розповісти про цілі, які ставить перед собою, про життєві труднощі, які він подолав/долає, про свої захоплення, рідних, свій навчальний заклад, населений пункт. У межах окресленого переліку можливих тем учасник самостійно обирає, на чому саме зосередити  свою увагу в есе. Окремих вимог щодо типу та розміру шрифтів, відступів, кількості друкованих символів у есе немає.

За бажанням, учасник може записати есе у формі відеозвернення тривалістю не більше 5 хвилин і самостійно завантажити на відеохостинг YouTube. Тривалість есе у формі відеозвернення не враховується у тривалість основної відеороботи (у випадку, якщо учасник обрав для основної роботи формат відео). У разі запису есе у формі відеозвернення учасник надсилає організаторам (окремим файлом) посилання на опубліковане відеозвернення, яке повинне бути відкритим для перегляду іншими користувачами. Не рекомендується надсилання відеозвернення окремим файлом, не розміщеним на відеохостингу YouTube.

Конкурсна робота без есе (в будь-якій формі — текстовій або відео) до розгляду журі не допускається.

3.6. До есе та творчої роботи учасник Конкурсу додає (в окремому файлі) таку повну та достовірну інформацію про себе:

 • прізвище, ім’я, по батькові,
 • число, місяць та рік народження,
 • назву навчального закладу, клас або курс,
 • домашню адресу для листування з організаторами, із зазначенням індексуобласті, району, міста, вулиці (провулку, проспекту тощо), номеру будинку та номеру квартири (за наявності), або, в разі неможливості її подання, адресу проживання із зазначенням індексу, області, району, міста, вулиці (провулку, проспекту тощо), номеру будинку та номеру квартири (за наявності),
 • контактний мобільний телефон (якщо є),
 • посилання на сторінку учасника в одній із соціальних мереж (Facebook або Instagram – на вибір),
 • фотографію портретного типу (окремим файлом, в електронному форматі).

Окремих вимог щодо формату та якості фотографії не встановлюється, але в будь-якому випадку фото повинно давати можливість організаторам бачити обличчя учня та бути придатним для ілюстрування творчої роботи учня або розповіді про нього при здійсненні публікацій про конкурс у ЗМІ та/або соцмережах.

У випадку, якщо учень не зареєстрований у соціальних мережах або не бажає надавати відповідну інформацію про свої сторінки у соціальних мережах, вона може не надаватися. Надання або ненадання інформації про присутність учня в соцмережах не впливає на оцінювання робіт. Уся інша інформація, вказана в даному пункті, подається обов’язково. Її відсутність автоматично означає недопущення роботи учня до конкурсного розгляду, тобто роботи учнів, які не надали обов’язкову інформацію, визначену цим пунктом Правил, не розглядаються.

У випадку, якщо учень на момент подання роботи проживає за межами України, інформація про домашню адресу не надається, натомість у файлі з інформацією про учня замість вищезазначеної адреси зазначається лише назва країни його перебування (для прикладу: «зараз проживаю у Польщі»).

3.7. Якщо учасник готував конкурсну роботу разом із педагогом (учителем, викладачем, керівником гуртка, науковим керівником тощо), разом із інформацією про учасника має бути подана інформація (в окремому файлі) про педагога-керівника роботи:

 • прізвище, ім’я, по батькові,
 • число, місяць та рік народження,
 • місце роботи, посада,
 • робочий та мобільний телефони (якщо є),
 • посилання на сторінку педагога в одній із соціальних мереж (Facebook або Instagram – на вибір),
 • фотографія портретного типу (в окремому файлі, в електронному вигляді).

Окремих вимог щодо формату та якості фотографії не встановлюється, але в будь-якому випадку фото повинно давати можливість організаторам бачити обличчя педагога та бути придатним для ілюстрування творчої роботи його учня або розповіді про нього при здійсненні публікацій про конкурс у ЗМІ та/або соцмережах.

У випадку, якщо педагог не зареєстрований у соціальних мережах або не бажає надавати відповідну інформацію про свої сторінки у соціальних мережах, вона може не надаватися. Подання або неподання інформації про присутність педагога в соцмережах не впливає на оцінювання робіт учнів та відзначення керівників робіт. Уся інша інформація, вказана в даному пункті, подається обов’язково.

У випадку подання інформації про педагога обов’язковою є наявність його письмової згоди  на це. Така згода має бути подана в електронному вигляді у вигляді або текстового файлу, або фото чи сканкопії відповідного тексту. Текст згоди повинен мати такий вигляд: “Я (прізвище, імя, по батькові) даю згоду на надання інформації про мене організаторам конкурсу учнівських творів “Я – журналіст!” та подальше отримання інформації від них. Число, підпис”.

3.8. Обов’язковим є надання письмової згоди одного з батьків учня на участь дитини в Конкурсі, використання її фото в ЗМІ та соцмережах та подальше отримання інформації від організаторів конкурсу. Організатори та засновник мають право інформувати про подальші заходи, що проводитимуться ними з метою підтримки обдарованої учнівської молоді, схильної до журналістської діяльності, зокрема, інші конкурси, навчальні заходи, у тому числі підготовчих курсів для учнів 8-11 класів “Школа універсального журналіста”, що є частиною вищезазначеного конкурсу. Згода має бути подана в електронному форматі у вигляді або текстового файлу, або фото чи сканкопії відповідного тексту.

Текст згоди повинен мати такий вигляд: “Я (прізвище, ім’я, по батькові) даю згоду на участь моєї дитини (прізвище, ім’я, по батькові) в конкурсі учнівських творів “Я – журналіст!”, використання її фото та творчої роботи в ЗМІ та соцмережах, а також надаю згоду на обробку моїх персональних даних та персональних даних моєї дитини, погоджуюся на  подальше отримання інформації від організаторів конкурсу. Число, підпис”.

3.9. У випадку, якщо учасник Конкурсу є учасником гуртків, секцій та інших творчих об’єднань, вихованцем позашкільних закладів, учасників будь-яких інших осередків роботи з учнями та молоддю, інформація про це вказується обов’язково. Форма подання такої інформації — довільна. Рекомендується подавати цю інформацію разом із інформацією про учня, зазначеною у п. 3.6.

3.10. Усі фотографії (як фотоілюстрації до робіт, у випадку їх наявності, так і фото учасників та керівників робіт) надаються виключно в електронному вигляді і лише окремими файлами. Не допускається подання фотографій вставленими у текстові файли. Кожна фотографія обов’язково повинна бути підписана. Підпис під фото здійснюється або безпосередньо у назві файла з фотографією (якщо описати зміст фото можна стисло), або в окремому текстовому файлі формату .doc або .rtf, де поряд із номером фото пояснюється його зміст, або наприкінці тексту роботи. (Для прикладу: на фото 1 – учасник бойових дій Тарас Шевченко, на фото 2 – фасад нашої школи і т.д.).

3.11. Конкурсні роботи, які подаються у номінації “Відеороботи”, учасники самостійно розміщують у мережі «Інтернет» на відеохостингу YouTube і надсилають організаторам посилання на розміщену роботу. Посилання повинне бути відкритим для перегляду іншими користувачами (перед відправленням конкурсної роботи слід перевірити, що інші користувачі матимуть доступ до перегляду роботи). Організатори не обмежують учасників Конкурсу у виборі пристрою/пристроїв та/або програми/програм, з допомогою яких він здійснюватиме відеозйомку та/або обробку відео. Надсилання відеоробіт у вигляді окремих файлів, не розміщених на  відеохостингу YouTube, не рекомендується.

3.12. Конкурсні роботи, які подаються у номінації «Фотороботи», учасники повинні самостійно розмістити у мережі «Інтернет» на доступних їм інтернет-ресурсах (наприклад, на диску Google), у такому разі надіславши організаторам посилання на місце розміщення роботи, або прикріпити до листа у вигляді вкладеного файлу в повному або заархівованому вигляді. Посилання на роботи повинне бути відкритим для перегляду іншими користувачами (перед відправленням конкурсної роботи слід перевірити, що інші користувачі матимуть доступ до перегляду роботи). Організатори не обмежують учасників Конкурсу у виборі пристрою/пристроїв та/або програми/програм, з допомогою яких він здійснюватиме фотозйомку та/або обробку фото.

3.13. Не допускаються до участі у Конкурсі роботи (незалежно від теми і номінації), які повністю/частково розміщені або поширені з допомогою тих інтернет-ресурсів, на які поширюється дія Указу Президента України №133/2017 від 15 травня 2017 року “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.

3.14. Роботи (незалежно від теми і номінації) разом із інформацією, передбаченою п.3.5 (обов’язково), 3.6 (обов’язково), 3.7 (за необхідності), 3.8 (обов’язково), 3.9 (за необхідності), необхідно надсилати на e-mail (електронну адресу) vg2001@ukr.net . Крапка після адреси не ставиться. У темі листа слід обов’язково вказати: “Я — журналіст”. Усі матеріали подаються виключно в електронному вигляді. Матеріали, подані в паперовому вигляді, до конкурсу не допускаються.

Для якомога ефективнішого опрацювання конкурсних матеріалів рекомендується використовувати архівування великих за обсягом файлів у форматах .rar  або .zip.

Організатори конкурсу підтверджують отримання листів із конкурсними роботами упродовж однієї доби від часу відправлення відповідного листа. В окремих випадках (у разі одночасного надходження великої кількості робіт, що зазвичай є ймовірним в останній тиждень прийому конкурсних робіт) можливе надсилання підтвердження упродовж трьох діб від часу відправлення листа.

У випадку настання форс-мажорних обставин, які унеможливлюють оперативну комунікацію з конкурсантами, підтвердження надсилається упродовж трьох діб після закінчення дії таких обставин. Підтвердження надається у вигляді зворотного електронного листа відправникові з повідомленням про отримання роботи. У випадку неотримання такого повідомлення автори робіт або інші особи, які їх відправляли, можуть звернутися за довідками, використовуючи контактні дані, наведені у наступному абзаці цього пункту.

Довідки надаються лише щодо отримання/неотримання робіт, дотримання/недотримання учасниками формальних вимог до оформлення робіт і супровідних документів та шляхів виправлення можливих проблем, які виникли у зв’язку з цим. Коментарі щодо змісту та якості виконання робіт і перспектив їх відзначення не надаються в жодному вигляді до дня нагородження переможців конкурсу.

Контактна особа від організаторів Конкурсу з питань прийому робіт:

Голубєв Віталій Юрійович, засновник і керівник конкурсу,

моб. тел. (050) 339-39-85(098) 500-47-60viber (098) 500-47-60,

e-mail (адреса електронної пошти): vg2001@ukr.net,

адреса сторінки у Facebook: facebook.com/golubev2305.

3.15. Роботи, які допущено до Конкурсу, можуть публікуватися на інтернет-сайті “Я — журналіст!” за адресою www.ij.ogo.ua. Кількість, періодичність та черговість публікації робіт самостійно визначається організаторами залежно від наявних можливостей з їх опрацювання. Публікація або непублікація роботи, а також час публікації, не впливають на результат її оцінювання.

3.16. Організатори мають право розміщувати роботи учасників Конкурсу у друкованих та електронних ЗМІ й соцмережах, включати до збірників та поширювати в будь-який інший доступний їм спосіб разом із фотографіями учасників Конкурсу або без них. Подання роботи на конкурс у спосіб, передбачений п.3.14, автоматично означає згоду учасника на подальше використання робіт організаторами.

3.17. Терміни проведення Конкурсу: початок прийому робіт – 1 листопада 2023 року, закінчення прийому – 15 лютого 2024 року, робота журі — з 15 лютого до 1 квітня 2024 року, оголошення та нагородження переможців – з 1 квітня до 1 травня 2024 року.

 3.18. Співорганізатори забезпечують поширення інформації про проведення Конкурсу та його умови шляхом:

 • розміщення інформації у доступних їм ЗМІ, на інтернет-ресурсах та в соціальних мережах;
 • поширення через відділи, управління та департаменти освіти, навчальні заклади;
 • в інші доступні їм способи.

 

 1. Визначення та відзначення переможців Конкурсу

4.1. Журі, яке формується організаторами за спільною згодою сторін, розглядає подані роботи, і його члени подають пропозиції щодо визначення та відзначення переможців (1, 2 та 3 місця). Переможці визначаються окремо у кожній із трьох номінацій Конкурсу (статті, фотороботи, відеороботи) і окремо у кожній із двох вікових груп. Журі має право запроваджувати додаткові заохочувальні відзнаки (включно із Гран-прі) або не визначати володарів окремих призових місць. У будь-якому випадку кількість переможців та призерів Конкурсу перевищує одну особу. Верхня межа кількості призерів не встановлюється. Вирішальний голос при визначенні персонального складу володарів призових місць та порядку розподілу місць між ними належить засновнику конкурсу.

4.2. Переможці Конкурсу відзначаються дипломами та подарунками.

4.3. Організатори Конкурсу нагороджують відповідними відзнаками (дипломи та/або подарунки) не лише учнів, а й педагогів (вчителів, викладачів, керівників гуртків, секцій, осередків роботи з молоддю тощо), які здійснювали керівництво підготовкою робіт переможців Конкурсу (у випадку, якщо інформація про цих осіб була подана відповідно до вимог п.3.7 даного Положення). Окрім вручення відзнак безпосередньо під час нагородження переможців Конкурсу, організатори можуть відправляти листи-клопотання щодо відзначення таких осіб до органів управління освітою за місцем роботи педагогів. Претензії щодо відзначення від вчителів, інформація про яких як про керівників робіт учасників Конкурсу не була подана у встановлені терміни відповідно до вимог п.3.7 цього Положення, не приймаються.

4.4. Дипломи за участь у конкурсі та/або підготовку його лауреатів (для учнів або/та педагогів), у випадку, якщо учень не увійшов до числа переможців та володарів заохочувальних відзнак конкурсу, можуть надсилатися учням або/та педагогам за письмовим запитом зацікавлених осіб (учні, батьки, педагоги, представники адміністрацій навчальних закладів), що надсилається у довільній формі на електронну адресу організаторів vg2001@ukr.net після офіційного оголошення переможців конкурсу в тримісячний термін від дня оголошення переможців, за умови готовності зазначених осіб компенсувати оргкомітету конкурсу витрати на виготовлення та доставку дипломів. Форма та обсяг компенсації визначається засновником конкурсу і оприлюднюється на сайті «Я – журналіст!» одночасно з оприлюдненням списку переможців конкурсу.

4.5. Організатори мають право залучати спонсорів та меценатів до відзначення переможців Конкурсу в цілому та/або в окремих номінаціях та/або темах та/або вікових категоріях.

4.6. Нагородження переможців відбувається публічно, за участі представників організаторів та співорганізаторів Конкурсу, і висвітлюється у ЗМІ. Переможцям Конкурсу відправляється письмове запрошення на нагородження (електронною поштою) не пізніше, ніж за тиждень до дня проведення нагородження. Список переможців публікується на інтернет-сайті “Я — журналіст!” за адресою www.ij.ogo.ua у термін не пізніше трьох днів від дня їх нагородження.

 

 1. Фінансування проведення Конкурсу

5.1. Фінансування проведення Конкурсу здійснюється за рахунок засновника конкурсу та залучених ним осіб та/або організацій, а також може здійснюватися з інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

 

Засновник конкурсу “Я – журналіст!” Віталій Голубєв проводить збір на підтримку конкурсу. Адже левову частину витрат на проведення він несе самостійно. Ваша підтримка допоможе відзначити якомога більше талановитих учнів та їхніх вчителів. Будь ласка, підтримайте конкурс, кожна гривня важлива!

🔗Посилання на банку
💳Номер картки банки
5375 4112 1006 9972
переглядів: 62


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *