“Скільки арф не ставте – це буде ствятотацтво”, – рівнянин обурений Майданом Музики у центрі міста

Щасливе
06.01.2018  09:00

У четвер, 4 січня, перед органним залом урочисто, з феєрверками та з виступами артистів обласної філармонії, відкрили реконструйований скверик, який названо – Майдан Музики.

Крім нової бруківки на майдані, яскравої підсвітки приміщення залу камерної та органної музики, оновленого годинника з курантами, з яких кожні 15 хвилин лунатиме класична музика, тут облаштували різдвяну фотозону. А довершує композицію металева скульптура – арфа з янголом.

Попри те, що чимало рівнян схвально відгукнулися про оновлення скверику, є і ті, хто вважає, що на цьому місці варто було б облаштувати більш змістовне історичне місце. Так, рівнянин Юрій Дюг назвав навіть святотацтвом таке облаштування у центрі міста.

Ось як він це пояснює:

Може я крамолу напишу і не всім митцям сподобається. Але все ж. До чого ті майдани музики і ті арфи? Що вони там роблять? Ну на тому місці? На місці де десять років тому відкопали мало не братську молилу? Я сам бачив. Могилки, костел і арфа… Прекрасно… І треба щоб там біля костелу всі чиновники кожних 15 хвилин бринькали на гітарі камерні мелодії. Так ми точно переплюнемо історичну Прагу і Львів. Повинно спрацювати, раз ми їх бездумно і бездарно копіюємо!

Чому це місце мають згадувати як історичне через років так 50? Чим воно має здивувати туристів? Я думаю відповідь – ви знаєте. НІЧИМ. А сам зал камерної органної музики – поняття штучне. Ну як у Свято Воскресенському соборі був музей космонавтики з макетом місяцеходу. І де він? В дупі. Як і мало то бути. Бо не можна в храмі робити нехрам. Це комунізм і сталінізм чистої води. Саме тому у Свято Воскресенському соборі зробили таки храм. А чому в католицькому костелі не роблять знову храм? Та тому, що просити за цей храм прийшов якийсь монах, а громада католиків нечисленна. Коли за православних приходив вимагати Василь Червоній – ніхто не наважувався відмовити. А в католиків такого Червонія немає. На жаль.

І спортшколу на Шкільній варто віддати під синагогу, яка там історично була. 
Оце й буде відновлення Історичного центру, це буде розвиток туризму. А так – скільки арф не ставте – це буде ствятотацтво з однієї сторони і управлінська бездарність – з другої.
Хочете щось відкрити – будуйте нове, а не юзайте історичні будівлі, які призначені для іншого”

 

, , , , , , переглядів: 1 476


На правах реклами


Один коментар
  1. Микола Стельмах 06.01.2018 at 09:38 Відповіcти

    Юра, ви дуже вІрно сказали ЧИМ МИ ЗАРАЗ ВІДРІЗНЯЄМОСЬ ВІД ТИХ ХТО В ДВАДЦЯТИХ ХРЕСТИ З ЦЕРКОВ ЗРІЗАВ,
    або на вулиці Дорошенка (Горького) на єврейському цвинтарі дитячий садок побудували!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *