Скільки на Рівненщини видано направлень на виконання суспільно корисних робіт

квиток на автобус
Щасливе
31.01.2024  09:10

“Армія відновлення” — це урядовий проєкт, запроваджений восени 2022 року з метою залучення до відбудови країни людей, які тимчасово втратили роботу, через виконання ними суспільно корисних робіт.

Участь у суспільно корисних роботах надає людям, які залишились без роботи через війну, тимчасову зайнятість та можливість отримувати оплату праці від держави.

Види робіт залежать від потреб конкретної громади, у якій організовано такі роботи.   Протягом 2023 року в Рівненській області видано 3028 направлень на виконання суспільно корисних робіт, укладено 397 угод із замовниками/виконавцями таких робіт. На рахунки роботодавцям для виплати заробітної плати безробітним, які беруть участь у виконанні таких робіт, спрямовано 22,9 млн грн.

Безробітні, які залучені до суспільно корисних робіт, виконують ремонтно-відновлювальні роботи, насамперед на об’єктах забезпечення життєдіяльності; будівництво, ремонт та підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту; роботи з підготовки населених пунктів до оборони; допомагають громадянам, які постраждали внаслідок бойових дій; надання допомоги молодшому медичному персоналу у медичних закладах, у яких проходять реабілітацію військовослужбовці, плетіння маскувальних сіток тощо.

Довідково: Постановою Кабінету Міністрів України від 27 жовтня 2023 року №1119 (набрала чинності 31 жовтня 2023 року) внесено зміни до Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 753. Питання оплати праці за виконання суспільно корисних робіт регламентуються нормами пункту 10 вищевказаного Порядку.

Також Урядом України збільшено оплату за виконання суспільно корисних робіт в 1,5 рази. Відтепер за виконання суспільно корисних робіт у рамках проєкту “Армія відновлення” можна отримати оплату більшу, ніж передбачалось раніше, а саме – 1,5 мінімальних заробітних плат (до 10 050 грн). З квітня цього року цей розмір зросте до 12 000 грн.

 Рівненський обласний центр зайнятості

переглядів: 48


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *