Сьогодні храмове свято Свято-Покровського собору Рівного

квиток на автобус
Щасливе
01.10.2023  09:33

Сьогодні, 1 жовтня, у День свята Покрови пресвятої Богородиці, храмове свято відзначає один з найвищих соборів України – рівненський Свято-Покровський кафедральний собор.

Будівництво Свято-Покровського храму розпочалося у 1990 році, коли Предстоятелем УАПЦ – Святійшим Патріархом Київським і всієї України Мстиславом було закладено наріжний камінь храму. У нижньому храмі богослужіння розпочалися уже в кінці 1990-х роках. І освятили його на честь всіх святих землі Волинської.

Дещо пізніше відбулося освячення верхнього храму, ця визначна подія сталася у 2001 році, коли Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив освячення храму на честь Покрови Пресвятої Богородиці.

Довжина Свято-Покровського собору Рівного – 51 м, ширина – 42 м, висота – 55 м. Великий купол, який символізує Ісуса Христа, та 12 менших, які символізують апостолів, а також 8 малих куполів створюють чудову композицію, яка є окрасою Рівного та проглядається з усіх сторін міста. Кожен з храмів – нижній та верхній можуть вмістити по 3 тисячі парафіян. У храмі діють підйомники для інвалідів та людей похилого віку.

переглядів: 230


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *