Третяк виявився несправжнім ректором?

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
03.11.2020  21:00

Третяк виявився несправжнім ректором?

Другий тур виборів міського голови Рівного обіцяє бути цікавим на події та факти. У другий тур вийшли два кандидати на посаду міського голови – це Віктор Шакирзян, який отримав 19.84% підтримки рівнян та Олександр Третяк, з результатом 16.93%. Кого з них рівняни оберуть міським головою стане відомо після 22 листопада, адже другий тур виборів відбудеться саме в цей день.

Не дочекавшись офіційних результатів першого туру виборів, Олександр Третяк оприлюднив відеозвернення, у якому викликав Віктора Шакирзяна на дебати. Переможець першого туру Віктор Шакирзян у відповідь на це підтвердив готовність до такої зустрічі та поставив Третяку декілька запитань: «Чи є академія де ви призначили себе ректором справжнім закладом вищої освіти? Чи знаєте Ви, які вимоги до людини, яка претендує на посаду ректора? І на якій підставі ви називаєте себе наймолодшим ректором в Україні?». Також Віктор Шакирзян оприлюднив факти, які суперечать офіційній версії біографії Олександра Третяка.

Далі подаємо текст публікації Віктора Шакирзяна без змін:

«Пане, Олександре, ви впродовж виборчої кампанії завжди називали себе «наймолодшим ректором в Україні». Тому прошу відповісти на дуже прості запитання:

– Чи є академія, де Ви призначили себе ректором, справжнім закладом вищої освіти?
– Чи знаєте Ви, які вимоги до людини, яка претендує на посаду ректора?
– І на якій підставі Ви називаєте себе наймолодшим ректором в Україні?
А для того, щоб рівняни могли самостійно вивчити це питання, я хочу навести декілька фактів, які є у відкритих джерелах і які можуть підтвердити державні органи.
Факти:
1. Так звана «академія», яку очолює О. Третяк це не заклад освіти, а релігійна організація, члени якої самі назвали себе «академією». (Довідка з реєстру – https://opendatabot.ua/c/22560351)
2. «Академія» О. Третяка не є закладом освіти, не має акредитації та відповідної ліцензії. Такого навчального закладу не включено до державного Реєстру суб’єктів освітньої діяльності – https://registry.edbo.gov.ua/vishcha-osvita/56/.
3. Вимоги до посади ректора відповідно до законодавства це – науковий ступінь не нижче доктора філософії (кандидат наук), вчене звання – не нижче доцента/
4. 10 років науково-педагогічного стажу (стаття 42, Закон України «Про вищу освіту»).
Олександр Третяк не відповідає жодному з цих критеріїв. Стати ректором у 26 років неможливо.
Тому «наймолодший ректор в Україні» це або обман, або дуже невдалий піар-хід. Насправді О. Третяк є головою релігійної організації, і сам називає себе ректором.
Академія Третяка не має права видавати дипломи державного зразка, документи, які вони вручають студентам, вони самі ж і виготовляють.
Ці «дипломи» не включено до жодного державного реєстру. Молоді люди, які витратили час на навчання в академії О. Третяка і яким видали диплом «бакалавра», насправді не отримують вищої освіти та не мають права працювати як кваліфіковані працівники (https://www.facebook.com/seminary/photos/1111065642268945).
У так званій «академії» офіційно працює лише 8 осіб, включаючи О. Третяка. Жоден із працівників не має наукового ступеня і вченого звання. Частина з них працюють не на повну ставку і отримують мінімальну зарплату. Також стосовно частини викладачів немає даних про наявність у них вищої освіти (сайт «академії» – http://rdsa.rv.ua/index.php/site-map/teachers.html).

Як відомо, О. Третяк представлявся ректором академії та наголошував на тому, що він є наймолодшим ректором в Україні, оскільки став ним у віці 26 років. Інформація, оприлюднена Віктором Шакирзяном, фактично змушує сумніватись у правдивості слів Олександра Третяка.

 

, , , , переглядів: 240

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *