Ціни за оренду житла та купівлю квартир у Рівному

Щасливе
31.07.2018  08:00

2018 рік продемонстрував тенденцію до росту цін на житло, а також на комерційну нерухомість у Рівному. Якою ж є ситуація на ринку житла у Рівному: якою є вартість оренди квартир та їх купівля.

За останній рік у Рівному було ряд проблемних будівництв, які не були вчасно здані, або які взагалі “заморозили”: Рівненська Брама, Шоколад, Флагман, Erste House…

Такі недобудови спричинили певну паніку та недовіру до інвестицій в нерухомість на стадії початку будівництва. Відтак, попит на квартири на вторинному ринку, який значно надійніший,  зріс, і, відповідно, ціна також.

Наприклад, якщо в кінці 2017-го були пропозиції 1-кімнатних повноцінних квартир на середньому поверсі у панельному будинку за 14 000 у.о., то, на сьогоднішній день, вартість схожої квартири стартуватиме з 16 000 у.о.

Середня ціна 2-кімнатних квартир знаходиться у межах 23-26000 у.о., вартість 3-кімнатних коливається від 29000 до 38000.

У 2018 році значно зросла кількість пропозицій по котеджах та таунхаусах у різних цінових категоріях: від 30000 і до 75000 у.о.

Ціна на земельні ділянки в області залишилась на рівні 2017 року і поки що немає передумов до зменшення чи збільшення ціни.

Окрема історія з цінами на оренду квартир. Вони фактично не змінились. Ймовірно, цей факт обумовлений тим, що багато колишніх «орендарів» поїхали працювати за кордон. В середньому, мебльована 1-кімнатна квартира на вторинному ринку коштує від 3500 грн за міс. + комунальні, в новобудові – від 4500 грн.

На відміну від житлової, ціни на оренду комерційної нерухомості зросли. Причому, найбільшим попитом користуються офісні та торгові приміщення (30-50 м2), а виробничі та складські площі  зараз менш цікаві на ринку.

Найдорожча нерухомість в Україні залишається у Києві, Одесі та Львові. Рівне, попри те, що є одним із найменших обласних центрів – продовжує бути в першій п’ятірці.

Також на ринку почали діяти нові правила, на які поки що багато хто не звернув увагу. З середини  липня фонд держмайна ввів електронний модуль оцінки. Що це значить? Тепер є ймовірність, що експертна оцінки буде вищою за її ринкову вартість, тому податки при продажі нерухомості також будуть вищими.

Відтак ціни на нерухомість знижуватись не будуть. Для цього немає підстав.

Найкраща інвестиція сьогодні в нерухомості – це комерційні площі, попит на які стабільно високий.

 

Матеріал підготовлений Ларисою Лебедюк, експертом з нерухомості АН «Проспект Рівне»

, , , , переглядів: 2 909


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *