Науково-дослідним інститутом публічного права організовано та проведено І Всеукраїнський конкурс наукових статей з публічного права, який тривав упродовж липня-вересня цього року. Підсумки конкурсу традиційно проведено у День юриста – 8 жовтня у онлайн режимі.
З метою з’ясування умов проведення конкурсу, кола його учасників та переможців ми звернулись до голови конкурсної комісії, віцепрезидента Науково-дослідного інституту з публічного права, академіка Андрія Боровика.
Участь у науковому конкурсі прийняло майже 30 аспірантів з 20 навчальних закладів України, які надіслали свої наукові статті до конкурсної комісії – повідомив Андрій Боровик.
Андрію Володимировичу! Як відбувалось проведення конкурсу та оголошення його результатів?
Конкурсною комісією проаналізовано кожну з надісланих робіт та обрано 8 переможців (1 – І місце, 3 – ІІ місця та 4 – ІІІ місця). Результати конкурсу оголошено 8 жовтня у онлайн режимі. Послухати оголошення результатів конкурсу підключились не лише аспіранти, а і їх наукові керівники та керівники закладів вищої освіти та наукових установ, які вони представляли. Спочатку зі вступним словом до учасників конкурсу звернулись я, як голова конкурсної комісії; голова Центру українсько-європейського наукового співробітництва, доктор юридичних наук, професор Михайло Віхляєв; перший проректор Донецького державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор Єгор Назимко; проректор Одеського державного університету внутрішніх справ Максим Корнієнко, а потім оголошено результати конкурсу.
То хто ж став переможцями конкурсу і на які теми ними підготовлено наукові статті?
Перше місце у конкурсі зайняла стаття: «Розбещення неповнолітніх: сучасний стан та особливості кримінально-правової протидії» підготовлена ад’юнкткою Донецького державного університету внутрішніх справ Оксаною Письменською. Друге місце розподілили між собою роботи на тему: «Загальноправові принципи кримінально-виконавчого права, як фундаментальна першооснова виправлення і ресоціалізації засуджених, які відбувають покарання у виправних колоніях мінімального рівня безпеки», що підготовлена аспіранткою Класичного приватного університету Катериною Бобровник; «Спрощене дисциплінарне провадження щодо адвокатів: досягнення рівноваги між оперативністю і результативністю», що підготовлена аспірантом кафедри організації судових, правоохоронних органів та адвокатури Національного університету «Одеська юридична академія» Олександром Зубрицьким та «Надзвичайні обставини як підстава формування правопорядку. практичні аспекти легітимності», що підготовлена Андрієм Вігірінським – аспірантом кафедри теорії та історії права та держави Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Третє місце розділи між собою роботи на тему: «Зловживання процесуальними повноваженнями під час кримінального провадження на підставі угод», що підготовлена Тетяною Сліпенюк – аспіранткою кафедри кримінального процесу Національного університету «Одеська юридична академія»; «Проблеми та перспективи правового забезпечення розвитку військово-технічного потенціалу України», що підготовлена Володимиром Нескороженим – аспірантом Науквово-дослідного інституту публічного права; «Цифрові інструменти у структурі актуальних загроз системі економічної безпеки України: теоретико-методологічне дослідження», що підготовлена Юрієм Кіяшко аспірантом Науково-дослідного інституту публічного права та «Гендерні соціокультурні норми як детермінанта насильницької поведінки: аналіз причинно-наслідкових зв’язків та механізмів нівелювання», що підготовлена Ганною Симоновою – аспіранткою кафедри кримінального процесу та криміналістики Одеського державного університету внутрішніх справ. Усі переможці нагороджені відповідним сертифікатом та грошовою
премією.