У рівненському «Будинок ветеранів» пройдуть навчання з базових реанімаційних заходів

квиток на автобус
Щасливе
14.10.2023  07:00
До Всесвітнього дня перезапуску серця (16 жовтня) ВГО «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги» ініціює масштабний проєкт – сертифіковані навчання з базових реанімаційних заходів для понад 120 представників ветеранських організацій у 8 регіонах України. Його адресовано людям, які щодня надають допомогу захисникам і захисницям, їхнім рідним, сім’ям загиблих воїнів та родинам безвісти зниклих.
Наша мета – навчити їх правильно і швидко діяти у ситуаціях, коли людина знаходиться у загрозливому для життя стані.
З 10 по 18 жовтня Всеукраїнська рада реанімації безоплатно проведе курси BLS (базові реанімаційні заходи у дорослих) у Львові, Харкові, Рівному, Вінниці, Хмельницькому, Запоріжжі, Полтаві, Києві та Київській області.
У Рівному навчання пройдуть в БО «Едельвейси», КЗ «Будинок ветеранів» Рівненської міської ради 14 жовтня, початок о 10:00.
Інформаційним партнером проєкту є Коаліція ветеранських просторів.
ЯК ЦЕ БУДЕ?
8 годин практики у супроводі досвідчених інструкторів, які є професійними медиками. По завершенні курсів усі учасники отримають сертифікати міжнародного зразка, внесені до реєстру Європейської ради реанімації (ERC).
В результаті навчань учасники вмітимуть:
– оцінювати критичний стан людини і визначати небезпеку для життя;
– проводити компресію грудної клітки і безпечну вентиляцію легень з використанням мішка Амбу (актуально у період поширення інфекційних хвороб);
– користуватись автоматичним зовнішнім дефібрилятором;
– надавати допомогу при утопленні і потраплянні стороннього тіла в дихальні шляхи;
– застосовувати прийом Геймліха.
ЧОМУ НАВЧАННЯ ВАЖЛИВІ САМЕ ЗАРАЗ?
Тому що війна вимагає не лише вмінь накладати турнікет і евакуювати з поля бою. Війна щодня забирає здоров’я українців. В тому числі далеко від фронту, в тилу. 64% смертей в Україні стаються саме через серцево-судинні захворювання (дані Центру громадського здоров’я), а в умовах війни інфаркти та інсульти в Україні помолодшали на 10-15 років.
• Раптова зупинка кровообігу у військовослужбовця на польових навчаннях.
• Серцевий напад в родині загиблого воїна під час траурної процесії.
• Загострення ішемічної хвороби серця на тлі посттравматичного синдрому.
Це лише окремі історії, які озвучують ветеранські організації. Їхня цільова аудиторія – це люди, емоційно і фізично травмовані війною. Спілкуючись з ними, колективи мають бути готовими зреагувати на раптову непритомність людини і погіршення її фізичного стану. Вони повинні у разі потреби надати домедичну допомогу ще до приїзду бригади «екстренки».
переглядів: 174


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *