У Рівному проведуть традиційний захід “ЛіраФест”

квиток на автобус
Щасливе
24.09.2023  12:52

10-ий рік поспіль у нашому місті проходитиме Міжнародний етнічний фестиваль “ЛіраФест-2023”. Вже зовсім скоро вулиці нашого міста зазвучать по-новому, а замість традиційних симфоній шумного рівненського трафіку лунатимуть дивовижні твори лірників, бандуристів та кобзарів з різних регіонів України та Польщі!

Коли: 30 вересня – 1 жовтня

Виступатимуть музиканти на декількох майданчиках міста: у Парку історичної реконструкції “Оствиця”, на території Свято-Покровського, Свято-Воскресенського та Свято-Миколаївського соборів та на Майдані Незалежності. І разом з ними все місто шумітиме повстанськими, стрілецькими та козацькими піснями.

Окрім неймовірних мелодій на вас чекатимуть майстер-класи з виготовлення традиційних кобзарсько-лірницьких інструментів, гра на них, майстер-класи з народно-ужиткового мистецтва (кераміки, ткацтва, гончарства, вишивки та плетіння з природного матеріалу), мандрівки на човнах з лірниками та кобзарями, стрільба з лука, тощо.

Пам’ятаймо, що триває війна і частина лірників, бандуристів та кобзарів воюють у лавах Збройних Сил України, й через те ми не зможемо зібрати їх на цьогорічному фестивалі у повному складі. Але разом з тим, епічні, героїчні та патріотичні твори учасників фестивалю звучатимуть й підніматимуть дух під час святкування Дня захисників та захисниць України, річниці створення УПА, Дня українського козацтва та Свята Покрови Пресвятої Богородиці.

В свою чергу під час фестивалю буде проведено збір коштів на підтримку ЗСУ, зокрема й для допомоги постійному учаснику ЛіраФесту лірнику Тарасу Козубу, який отримав поранення, захищаючи Україну від орди у лавах ЗСУ.

переглядів: 222


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *