У Рівному шукають претендентів на отримання мистецької премії

квиток на автобус
Щасливе
20.08.2023  14:00

 

До 1 вересня 2023 року приймаються пропозиції щодо претендентів на здобуття міської молодіжної премії імені Олександра Храпаченка в галузі театрального мистецтва!

ПОЛОЖЕННЯ

про міську молодіжну премію імені Олександра Храпаченка

в галузі театрального мистецтва

1. Міська молодіжна премія імені Олександра Храпаченка (далі Премія) є найвищою в місті відзнакою в галузі театрального мистецтва.

2. Премія присуджується театральним акторам, постановникам, театральним продюсерам, драматургам, науковцям, театральним журналістам, режисерам, читцям-декламаторам, композиторам-піснярам, молодим митцям, які своєю діяльністю сприяють розвитку театральної справи у Рівненській міській територіальній громаді, утверджують гуманістичні ідеали українського народу, збагачують його історичну пам’ять, національну свідомість та самобутність, національну культуру. За кращі здобутки (доробки) у галузі театрального мистецтва, що відзначаються глибоким розкриттям змісту та образів, майстерністю виконання. За здобутки у розвитку сучасного театрального мистецтва (художній пошук, новаторський характер, сценічні експерименти). Митцям, які власною активною громадянською позицією та засобами театрального мистецтва утверджують ідеали та цінності Революції Гідності, досягли успіхів у громадській, волонтерській, творчій діяльності.

3. Починаючи з 2022 року Премія присуджується щороку до дня народження Олександра Храпаченка 18 вересня, розмір Премії 35 (тридцять п’ять) тисяч гривень.

4. Премією відзначаються молоді люди віком від 14 років, які мешкають у Рівненській міській територіальній громаді, і на момент присудження Премії до 18 вересня поточного року, не перевищують вік 35 років.

5. На здобуття Премії щорічно висуваються творчі доробки претендентів, виконані (реалізовані, оприлюднені) протягом останніх п’яти років, але не пізніше, ніж за два місяці до їх висування на здобуття Премії.

6. Пропозиції щодо претендентів на здобуття Премії подаються органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, творчими спілками, культурно-мистецькими закладами, театрами, театральними студіями, науковими та навчальними закладами, громадськими організаціями, самовисуванням.

7. Пропозиції щодо претендентів на здобуття Премії подаються в Управління культури і туризму виконавчого комітету Рівненської міської ради до 01 вересня поточного року за адресою: м. Рівне, вул. Кавказька, 15 (тел. 62-07-83, 62-07-86, email: turism70@ukr.netЦя електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ).

8. На здобуття Премії подаються документи:

– клопотання про присудження Премії;

– матеріали, що засвідчують творчий доробок претендента: фото, аудіо та відеозаписи, компакт диски, інше; друкована продукція; ксерокопії публікацій

у засобах масової інформації тощо, рецензії, відгуки про діяльність претендента;

– характеристика претендента на здобуття Премії та його фотокартка;

– копії паспорта та ідентифікаційного номера претендента (коли претендентом є колектив – копія паспорта його керівника); в разі коли є група претендентів – копії паспортів та ідентифікаційних номерів кожного члена групи.

9. Днем висування претендента на здобуття Премії вважається день реєстрації в Управлінні культури і туризму документів, зазначених у пункті 7 цього Положення.

10. Премією нагороджуються митці, що народилися, проживають, працюють або тривалий час проживали, працювали в Рівненській міській територіальній громаді.

11. Повторно Премія може присуджуватися не раніше ніж через п’ять років після попереднього присудження.

12. Для розгляду поданих документів, зазначених у пункті 7 цього Положення, визначення та нагородження претендентів, утворюється комітет із присудження міської молодіжної премії імені Олександра Храпаченка у складі 12 осіб, у тому числі відповідального секретаря, який бере участь у засіданнях комітету без права голосу.

13. Персональний склад комітету затверджується розпорядженням міського голови.

14. Члени комітету, у разі розгляду їх як претендентів на здобуття Премії, не мають права голосу.

15. Не допускається включення до творчого колективу осіб, які виконували адміністративні, організаторські чи консультативні функції.

16. Комітет проводить розгляд, обговорення, оцінку роботи (доробків) та визначення лауреатів Премії.

17. Рішення комітету про присудження Премії приймається таємним голосуванням присутніх членів комітету. У разі, якщо при голосуванні результати розподілилися порівну, то голос головуючого є ухвальним.

18. Результати роботи комітету оформляються протоколом, який підписують всі присутні члени.

19. Засідання комітету є правочинним, якщо на ньому присутні не менше, як дві третини його складу.

20. Виплата премії здійснюється відповідно до розпорядження міського голови на підставі рішення комітету та виплачується за рахунок коштів, передбачених Управлінню культури і туризму виконавчого комітету Рівненської міської ради.

21. Комітет діє на громадських засадах.

22. Комітет очолює голова – заступник міського голови з гуманітарних питань.

23. Основною формою роботи комітету є засідання.

24. Організаційне забезпечення роботи комітету, у тому числі прийом та підготовку документів, зазначених у пункті 7 цього Положення, здійснює відповідальний секретар комітету.

25. Особам, яким присуджується Премія, присвоюється звання лауреата міської молодіжної премії імені Олександра Храпаченка, вручається диплом, нагрудний знак та грошова винагорода.

26. У разі, якщо Премія присуджена кільком особам, кожен лауреат отримує диплом, нагрудний знак, а грошова винагорода ділиться між ними порівну; якщо творчому колективу – колектив отримує диплом, грошову винагороду, а кожен член колективу – нагрудний знак.

27. Диплом, нагрудний знак та Премія вручається лауреатам за урочистих обставин міським головою або його заступником в день народження Олександра Храпаченка (18 вересня).

28. Премія може бути присвоєна посмертно. У даному випадку диплом, нагрудний знак та грошова винагорода вручається членам родини.

29. У разі не визначення гідного претендента, комітет має право не присуджувати її в поточному році.

30. Управління культури і туризму спільно з лауреатами Премії організовують презентації творчого доробку та діяльності лауреатів щорічно в день народження Олександра Храпаченка.

31. Управління культури і туризму спільно з відділом інформаційно-аналітичного забезпечення ради та виконкому широко висвітлює в засобах масової інформації матеріали про лауреатів Премії.

 

переглядів: 206


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *