У сервісних центрах МВС Рівненщини 146 громадян здали іспит без навчання в автошколі

Щасливе
23.02.2024  16:00

З 22 листопада минулого року майбутні водії отримали можливість складати теоретичний іспит без обов’язкового навчання в автошколі. Раніше для отримання посвідчення водія вивчення правил дорожнього руху в акредитованому навчальному закладі було обов’язковим. Без відповідного свідоцтва кандидат у водії просто не допускався до іспиту в сервісному центрі МВС. Однак з 22 листопада 2023 року українці отримали вибір: або самостійно готуватись до теоретичного іспиту, або опанувати навчання в автошколі.

Від тоді до сервісних центрів МВС Рівненщини для складання теоретичного іспиту після самопідготовки звернулися 356 громадян. Нагадаємо, що з 3 серпня область долучилася до пілотного проєкту із прозорого складання іспитів. Відповідно, іспити приймали у сервісних центрах МВС № 5641 у Рівному та № 5643 у Сарнах.

Найбільша кількість кандидатів у водіїв для складання іспитів з ПДР по самопідготовці звернулися у сервісний центр МВС Рівного – 272 кандидати, з яких 117 успішно склали іспит. У Сарнах з 84 відвідувачів іспит склали лише 29 майбутніх водіїв. Бували випадки, що теоретичний іспит не відразу вдавалося скласти, наприклад, були громадяни, яким осилити тести вдавалося з четвертого разу, а були й такі, яким не вдалося скласти й з п’ятого разу.

Громадяни, які хочуть стати водіями, можуть вивчати теоретичний модуль як в автошколі, так і самостійно. Кандидати у кермувальники можуть використовувати друковану чи електронну літературу. Також вивчати правила дорожнього руху за темами навчальної програми. Для перевірки знань в нагоді стане на сайті Головного сервісного центру МВС онлайн-тренажер з ПДР, який показує питання, які будуть на теоретичному іспиті.

Для складання теоретичного іспиту, необхідно звернутись до будь-якого зручного сервісного центру МВС, який здійснює екзаменаційну діяльність. Звертаємо увагу, що послуги надаються за талонами електронної черги. Здійснити запис можливо через функціонал Е-запис або термінал, який розташований у сервісному центрі МВС. Із собою потрібно взяти документи:

паспорт з відміткою про місце реєстрації або ID-картку;

ідентифікаційний номер;

медичну довідку, що підтверджує придатність до керування транспортним засобом обраної категорії.

На складання теоретичного іспиту виділяється 20 хвилин. Під час тесту допускається 2 помилки, якщо більше – іспит не складено. Наступна спроба можливо через 10 днів після невдалої. Вартість складання теоретичного іспиту коштує 250 грн.

РСЦ ГСЦ МВС в Рівненській області

переглядів: 70


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *