В Україні з 17 серпня запрацює оновлений Єдиний державний реєстр

04.08.2020

В Україні з 17 серпня запрацює оновлений Єдиний державний реєстр

У зв’язку із запуском системи з 18:00 7 серпня до 16 серпня не будуть працювати деякі реєстри та послуги, повідомляє офіційний сайт  Державного підприємства “Національні інформаційні системи”.

 

Які послуги будуть відключені:

– Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (повне відключення); із 00:00 5 серпня документи на реєстрацію не приймаються.

– сервісна послуга з обробки статистичних та/або аналітичних даних (повне відключення);

– публікація відкритих даних з ЄДР;

– портал usr.minjust.gov.ua (відключення в частині формування платного витягу та витягу для державних органів);

– “Он-лайн будинок юстиції” (у частині взаємодії з ЄДР).

Які послуги працюватимуть під час оновлення Єдиного державного реєстру,

Під час оновлення програмного забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань для користувачів будуть доступні сервісна послуга у формі прикладного програмного інтерфейсу ЄДР (API ЄДР) та послуга безоплатного доступу до відомостей ЄДР (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch).

Тобто, в період оновлення і надалі можна буде отримувати відомості з ЄДР про юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та документи за результатом проведення реєстраційної дії.

“Це  один із ключових реєстрів у державі, що містить дані про всі українські компанії. Водночас останнє масштабне оновлення системи відбулось ще у 2007 році. На відміну від низки інших реєстрів, користувачі яких працюють через вебінтерфейс, ЄДР до цього часу  мав вигляд застосунку, який було необхідно встановлювати на персональні комп’ютери користувачів, і лише працівниками підприємства. Крім того, застаріла архітектура призводила до численних помилок, ускладнювала обробку даних та унеможливлювала подальший розвиток системи», – зазначив генеральний директор ДП “НАІС” Олексій Бережний.

Обсяг інформації в ЄДР перевищує 30 Тб. Це більше, ніж вся Бібліотека Конгресу США, яка претендує на звання найбільшої бібліотеки в світі та містить близько 17-20 Тб інформації. Станом на 1 липня 2020 р. Єдиний державний реєстр містить понад 7  млн суб’єктів, зокрема діючих 1,4 млн юридичних осіб та близько 2 млн фізичних осіб-підприємців. У 2020 році середня кількість реєстрацій складала 201 юридичну особу та 1040 ФОП на день.

Після впровадження оновленого ЄДР, ДП “НАІС” планує робити акцент на інтеграції з іншими реєстрами та системами державних органів в рамках програми діджиталізації, посиленні антирейдерських інструментів та впровадженні новітніх інструментів кібербезпеки.

, , ,


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *