В яких країнах і як святкують 8 Березня?

Збір коштів на потреби армії України
Щасливе
07.03.2018  10:28

В яких країнах і як святкують 8 Березня?

З першим весняним сонечком приходить у наш дім найочікуваніше і улюблене свято всіх жінок – 8 Березня або Міжнародний жіночий день. Ще зі школи ми пам’ятаємо, як сором’язливо і трепетно ​​дарували нам подарунки наші однокласники, а подорослішавши, стали отримувати їх від своїх коханих і друзів. Цікаво, як святкується цей день в інших країнах?

У Німеччині

У Німеччині 8 березня не є червоним днем ​​календаря. Тут, як і в сусідній Польщі, це свято має соціалістичне коріння. Раніше, у той час коли німці зі Східної Німеччини вшановували своїх дам, у західній частині про таке свято і не чули. Після возз’єднання двох сторін Німеччини 8 Березня стали відзначати по всій країні. Але у західних німців широко відзначати цей день традицією все ж не стало, та й у східних трохи призабули. У Німеччині жінок вшановують в День Матері, який святкують у травні, навіть незважаючи на те, що в газетах 8 березня згадують як Міжнародний жіночий день. У День Матері жінки, матері звільняються домочадцями від усіх турбот по дому.

У Польщі

Поляки також не забули усталену традицію з радянських часів вітати жінок 8 Березня, але, як у Німеччині, так і в Польщі, цей день робочий.

У Литві

Сьогодні в цій країні 8 Березня святкують в тих місцевостях, де багато російськомовного населення. Міжнародний жіночий день в Литві не має статусу офіційного державного свята.

У В’єтнамі

Уродженці цієї країни завжди вітають своїх жінок. Однак раніше свято називали День пам’яті сестер Чинг. Це хоробрі дівчата, що очолили визвольну війну в’єтнамського населення проти китайської агресії. Сестри кинулися в річку, щоб не здаватися в полон, у той час як їхнє військо потрапило в оточення ворога. День пам’яті сестер Чинг поступово перейшов у 8 березня вже після перемоги соціалізму в цій країні.

У Франції

8 Березня у Франції широко не відзначається. Хоча також у засобах масової інформації згадується як Міжнародний жіночий день. Це свято відзначають тільки комуністи та інші ліві. Французи вшановують жінок у День Матері, який святкують у травні. Але ось що цікаво, це свято до молодих дівчат не має жодного відношення. Вітають їх у День святого Валентина.

В Італії

Італійці ставляться до цього свята також, як і українці, незважаючи на те, що вони відносяться до тих небагатьох європейців, які не входили в соцтабір. Щоправда, у них, як у Польщі й Німеччині, вихідного в цей день немає. Цікаво те, що жінки відзначають 8 Березня окремо від чоловіків. Жіночими компаніями вони збираються і йдуть в кафе або ресторан. Увечері у всьому Римі працюють бари з чоловічим стриптизом, в які вхід для жінок безкоштовний.

У Болгарії

Національним свято 8 Березня в Болгарії ще не стало. Це звичайний робочий день. Тому чоловіки можуть привітати як своїх дружин, так і жінок-колег на роботі. Після обіду товариші по службі відправляються в кафе і ресторан або ж на роботі влаштовують гуляння.

Сьогодні деякі жінки Болгарії стали сприймати 8 березня як атрибут соцчасів і ставлення до нього дещо охололо. Частіше став помітний той факт, що жінки з великим ентузіазмом вітають зі святом одна одну, а не приймають поздоровлення від чоловіків.

У Китаї

Практично зовсім непомітно для китайців проходить свято 8 Березня. Хіба що старі революціонерки отримують офіційні привітання. Так само тут не прийнято дарувати зрізані квіти, тому купівлею букетів напередодні цього дня і подарунків у Пекіні зайняті лише іноземці, здебільшого жителі СНД. У цей час вже можна купити нарциси, троянди й деякі інші квіти.

На Кубі

Команданте Фідель Кастро 1 січня 1959 в Сантьяго повідомив нації, що на Кубі воювали і жінки, а не тільки чоловіки, і що подвиг Маріанни Грахалес і є красномовним доказом того, що вони такі ж чудові бійці, як найкращі солдати-чоловіки. Цей випадок став одним із найвеличніших уроків у кубинській історії, можна сказати, найважливіший для уявлення про жінок.

З того часу система стереотипів про те, що жінка народжена куховарити, прасувати, прати й народжувати дітей був зломлений.

У свято кубинське суспільство вітає прекрасну половину острова, адже їх внесок в інтелектуальну, військову, наукову і керівну діяльність по-справжньому величезний. Перестала розцінюватися доля жінок як одвічна роль матері, дружини і господині дому.

Вітаємо прекрасну половину людства зі святом весни!

Джерело: acc.cv.ua

, , , , , переглядів: 4 122


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *