Важлива інформація для рівнян, клієнтів центру надання адміністративних послуг

Щасливе
24.04.2019  08:00

17 червня 2019 року завершується термін безкоштовного приведення у відповідність до законодавства статутів товариств з обмеженою відповідальністю та додатковою відповідальністю!

17 червня 2018 року набрав чинності Закон України від 6 лютого 2018 року № 2275-VIII «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі – Закон № 2275).


Відповідно до частини 3 глави VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2275, протягом року з дня набрання чинності цим законом положення статутів товариств з обмеженою відповідальністю, товариств з додатковою відповідальністю, що не відповідають цьому закону, є чинними в частині, що відповідає законодавству станом на день набрання чинності цим законом.
Отже, статути товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю вважатимуться такими, що відповідають Закону № 2275, у разі приведення їх у відповідність до цього закону протягом одного року з дня набрання чинності цим законом, тобто до 17 червня 2019 року. До цього моменту товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю звільняються від сплати адміністративного збору за реєстрацію змін до статуту товариства у зв’язку з приведенням його у відповідність із цим законом.
Після закінчення вказаного строку вищу юридичну силу матимуть вже положення Закону № 2275, навіть якщо статут не приведений у відповідність. Інших негативних наслідків для товариств цим законом не передбачено. Однак, діючим товариствам варто привести свої установчі документи у відповідність до зазначеного Закону № 2275 для того, щоб не виникали проблеми в процесі господарської діяльності в подальшому.
Додатково наголошуємо, що статути новостворених товариств з обмеженою відповідальністю, товариств з додатковою відповідальністю, а також товариств, створених в результаті реорганізації діючих юридичних осіб, повинні відповідати положенням Закону № 2275.
Отож, якщо товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю мають намір подавати документи на державну реєстрацію свої установчі документи, приведені у відповідність до Закону № 2275, без сплати адміністративного збору, рекомендуємо не затягувати цей процес на останні дні, щоб не створювати надмірного ажіотажу, зайвих черг та непорозумінь в органах, які приймають документи. Клієнтам слід враховувати, що процедура державної реєстрації потребує сканування всіх поданих документів, що відповідно збільшує час прийому та очікування на обслуговування заявниками на інші послуги у сфері державної реєстрації бізнесу. Крім того, це може призвести до небажаних затримок в роботі самих товариств.

Команда Центру надання адміністративних послуг у місті Рівному прагне до того, щоб заявники якомога менше часу витрачали на обслуговування та не створювали штучних черг. З цією метою, державними реєстраторами відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців Центру надання адміністративних послуг у місті Рівному надаються безкоштовні консультації з питань необхідного переліку документів та порядку державної реєстрації змін до установчих документів товариств з обмеженою відповідальністю, товариств з додатковою відповідальністю у зв’язку із приведенням їх у відповідність до Закону № 2275.

Крок за кроком будуємо безпечне, сучасне європейське сервісне місто, орієнтоване на потреби громадян!

, , , переглядів: 805
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *