Здійснення мрії багатьох рівнян: у місті нарешті з’явиться Будинок ветеранів

PodologRivne
29.07.2020

Здійснення мрії багатьох рівнян: у місті нарешті з’явиться Будинок ветеранів

Чимало рівнян, чиї рідні є учасниками АТО та ООС, хто мають в родинах загиблих героїв чи самі є волонтерами, неодноразово наголошували на тому, що мріють про створення у Рівному Будинку ветеранів. Цей унікальний простір покликаний об’єднати усіх цих людей, створити платформу для психологічного відновлення  та спілкування.

Рівненський ветеран АТО Іван Лепеха, який повернувся зі сходу України у 2015 році після поранення, говорить, що будинок ветеранів у Рівному – “це є базова необхідність, тому що без допомоги психологічно дуже важко повернутися, практично неможливо, якщо у тебе немає підтримки… Війна в нас не закінчилася, і хлопці так само повертаються, ми не знаємо, що буде чекати нас через декілька років, тому Будинок ветеранів потрібен. Тут надаватимуть підтримку, тут зрозуміють, тут ти можеш бути у колі своїх, які завжди підтримають”.

Загалом в області понад 5000 ветеранів АТО/ООС. Тому не дивно, що герої, їх родини та волонтери називають Будинок ветеранів – Будинком мрії, де облаштують кабінет психологічної допомоги, невеликий хостел, залу для проведення тренінгів і групових занять, простір для спілкування “коло друзів” та дитячу кімнату.

“Спільними зусиллями ветеранів, волонтерів та активістів громадської організації “Рівне Разом” – незабаром ця занедбана будівля на вулиці Гур’єва, 2 перетвориться на сучасний та комфортний простір, де ветерани, родини загиблих Героїв, їх дітки, зможуть отримати підтримку, допомогу та проводити час з побратимами. Будинок ветеранів в нашому місті буде комунікативним майданчиком між органами влади, волонтерами, громадськими організаціями. Ветерани це герої України і ми маємо все зробити для повернення військових до повноцінного цивільного життя у своїх громадах!”, – говорить ініціаторка проекту Вікторія ШИНКАРЕНКО.

Приміщення Будинку ветеранів, який розміщено на вулиці Гур’єва 2, приводять до ладу приміщення, адже споруда у занедбаному стані та потребує капітального ремонту. Підтримати проект вирішила і громадська організація “Рівне разом”. Зараз активісти спільно з ветеранами активно працюють над демонтажними роботами, щоб підготуватися до капітального ремонту. Уже демонтовано підлогу, стіни і двері та аварійні перекриття.

Керівник громадської організації Віктор Шакирзян так коментує роботи: “Ми зустрілися з Вікторією Шинкаренко на об’єкті, і я погодився допомогти, адже будівництво це та сфера, де я маю досить великий досвід. Ми постійно допомагаємо військовим, для нас це завжди важливо. Нам потрібно пам’ятати, що в країні продовжується війна. Військових потрібно підтримувати не тільки на лінії фронту, а й в тилу. Хочемо, щоб в Будинку ветеранів вони відчували себе затишно, як вдома. Хочемо, щоб Герої отримали тут ту допомогу та підтримку, яка їм необхідна. Ми взяли увесь спектр будівельних робіт на свої плечі, починаючи від інженерних рішень і завершуючи ремонтними роботами та фінансуванням. Намагатимемось завершити реконструкцію за півтора-два місяці”.

Усі, хто працюють над проектом впевнені, що вже зовсім скоро працюватимуть над облаштуванням інтер’єру приміщення: від меблів до інвентарю, проведуть зонування приміщення і будуть готові приймати ветеранів, родини загиблих Героїв та їх діток.

, , , переглядів: 495


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *