Зникає прозорість, – депутат Рівнеради про останню сесію

Щасливе
28.10.2023  11:00

Микола Бляшин, депутат Рівненської міської ради, розповів про підводні камені крайньої сесії Рівненської міської ради. Він переконаний в тому, що частина дій, які було виконано, на його думку, є підтвердженням того, що зникає прозорість в раді.

Про те, як депутати в кількості 22 можуть приймати рішення, які не завжди можуть бути на користь громади – в прямій мові депутата.

 

На сесії міської Ради кристалізувалась фактично оновлена більшість міської ради. Це нормально, бо мета кожної партії – отримати владу і добре, що є більшість.

Чимало питань набирали лише 22 з 22 необхідних голосів.

Скоріш за все в ЗМІ розкажуть про цю сесію з акцентом на 10 млн грн, які виділені з бюджету на ЗСУ.

Навряд чи скажуть, що Рівнерада сьогодні вперше за багато років запровадила практику, яка ігнорує процедури розгляду значної кількості питань в залі. Після перерви проголосували пропозицію, щоб далі не озвучувати навіть назви питань бо “довго” і юристи ради сказали, що і так теж можна. Доповідачів з більшості питань навіть не було на трибуні, а потім вже й ставало важко їх віднайти в залі. Відповідей на питання було мало…

Вам не скажуть про виділені з бюджету 16 млн. грн. на ремонт ТРЬОХ бомбосховищ в м. Рівне.

Вам не скажуть про те, що Рівнерада почала видавати за клопотаннями депутатів допомоги людям на ремонт та відновлення приватного майна з бюджету міста.

Вам не акцентують, що 22-24 депутати роздали сотні квадратних метрів по сумнівних рішеннях. Під кінець сесії змінили черговість великої кількості земельних питань, і колеги з фракції ГОЛОС наполягали, що роздача, доприкладу, землі 46 соток де 1.8% забудови ( схожих питань було багато) потребує хоча б розгляду в залі і перегляду фотофіксації стану землі, щоб депутати і громада бачили за що голосувати …. і слова про те, що “час обмежений” і “хватить дискусії” підтримувались колегами. Це тривожний сигнал.

Прикро, бо як вчить історія якщо в єдиному вибраному органі громади не має дискусій, то не лише якість рішень падає до нуля, але й місцем для дискусій стає вулиця і демократія тоді стає слабкою та програє…
Програє демократія – програє суспільство.

Сподіваюсь, що влада міста буде надалі зацікавлена в дотриманні правил та процедур.

Сподіваюсь, що в м. Рівне знайдуться ЗМІ, які переглянуть запис сесії та донесуть громаді ЯК і ХТО голосував щодо яких питань.

Сподіваюсь тепер рівняни будуть уважними до повідомленнях в ЗМІ про роботу міської влади і будуть очікувати, що ЗМІ буде подавати збалансовану думку – тобто і точку зору іншої сторони, тих депутатів, які не є в більшості і щоб рівняни мали повну картинку стану справ у місті.

переглядів: 222


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *