Робота суду в умовах карантину

Щасливе
23.02.2021  23:40

Робота суду в умовах карантину

Пандемія корона вірусу внесла корективи в життя напевне всіх людей, когось дещо більше, інших трохи менше. Проте незважаючи на цей безпощадний вірус, ми вчимось жити з ним, адже поставити життя на паузу неможливо. Особливо це стосується органів судової влади, адже здійснювати правосуддя і працювати на захист прав свобод та інтересів людини та громадянина входить в їхній обов’язок.

Коли потрапляєш в приміщення суду, вас обов’язково зустріне охорона і крім перевірки документів ще й поміряє температуру та порадить скористатись антисептичним засобом для рук. Як зазначила представник прес-центру Рівненського апеляційного суду  Кузменко Олена: «Від початку введення карантину, з середини березня Рівненський апеляційний суд працює без глобальних змін, проте були внесені певні корективи, ми взяли до уваги Постанову Кабінету Міністрів України №211 Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. І вжили профілактичні і протиепідемічні заходи. Працюємо в штатному режимі. Єдине, що ми почали практикувати – це розгляд справ не тільки за допомогою відео конференсій, а й онлайн-зв’язку, щоб менше було скупчення людей. Адже судочинство ніхто не відміняв, люди звертаються з позовами, апеляційними скаргами, тому ми маємо їх переглядати у визначені законодавством строки». Звичайно, що сьогоднішня ситуація не дає гарантії на те, що всі будуть здоровими, адже пандемія корона вірусу для всіх є невідомим та нестабільним питанням, проте карантинні заходи, які застосовують суди в цілях безпеки та запобігання гострої респіраторної хвороби дають можливість громадянам звертатись до суду за захистом своїх прав, свобод, відповідно до статті 55 Конституції України. Про перехід на дистанційний режим роботи не слід навіть говорити, адже на мою думку, роботу суддів в таких умовах за важливістю можна прирівняти до роботи лікарів, адже і одні і інші працюють на користь держави, людей та громадян. Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко в своєму інтерв’ю з журналісткою Тетяною Поповою щодо судової системи загалом та роботи в умовах карантину Вищої ради правосуддя зазначив наступне: «Вища рада правосуддя – це невід’ємна частина судової системи. Ми намагаємося вжити всіх заходів для того аби судова система синхронно працювала з усіма установами і органами в системі правосуддя. Адже правосуддя повинно здійснюватися. Проте відкриті судові засідання з безпосередньою участю сторін процесу в умовах оголошення Кабінетом Міністрів України карантину створює реальну загрозу для життя та здоров’я суддів і учасників судових засідань. Тому ВРП ухвалила звернення до парламенту щодо зміни до процесуальних кодексів для роботи судів на період пандемії в онлайн-режимі. Наразі ж доступ осіб, які не є учасниками процесу, до судів обмежено. Комунікація із судами переведена в електронний режим».

Отже, правосуддя – невід’ємна частина життя нашої держави в умовах пандемії корона вірусу. Звичайно, що «наш друг» вносить свої корективи в роботу усіх людей, і суди не виняток. Відбулась так звана трансформація, адже суди почали використовувати більше практики з проведенням відео конференсій та онлайн-зв’язку. Корективи які вносить вірус не такі вже й погані, адже з пристосуванням до нових умов праці ми загартовуємо себе та шукаємо нові способи функціонування не тільки правосуддя, а й інших установ, закладів в цілому.

Щевич Ірина

, , переглядів: 180

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *