Екосвідомість. Що це таке і чому вона важлива?

Мисливсько-спортивний комплекс «Сокіл»
Щасливе
04.06.2021  20:00

Екосвідомість. Що це таке і чому вона важлива?

За останнє десятиліття розмови про збереження екології починають звучати дедалі частіше. Люди все більше замислюються про необхідність розумного споживання та утилізацію непотрібного сміття, яке обов’язково рано чи пізно з’являється у їхніх домівках. Поняття екологічної усвідомленості впевнено посіло місце в нашому житті, принісши з собою нові складності. Поки очевидно, що набагато легше міркувати про це, ніж щось робити.

Ми розповімо те, що варто знати кожній людині про екологічну свідомість.

Що таке екологічна свідомість?

Багатокомпонентне поняття, в основі якого лежить турбота про довкілля, ідея сортування сміття, відмови від продуктів тваринного походження, життя з мінімальною кількістю відходів, відмова від покупок, а також використання альтернативних джерел енергії – це і є екологічною свідомістю.

Відповідальне ставлення до покупок – одна з основ екосвідомості. Прихильники цього руху зазвичай мінімально залучені до покупок продуктів та одягу. Якщо обирають товари, то кладуть за можливості їх не у целофанові пакетики, а екологічно безпечні торбинки чи багаторазові контейнери. Одяг перешивають, або купують з екологічно чистих та безпечних для довкілля матеріалів.

Почати з себе: кожен може стати екосвідомим споживачем?

Так, потрібно просто поступово рухатися в напрямку екосвідомості і робити те, що здається найприйнятнішим зараз.Наприклад, можна скоротити споживання продуктів тваринного походження або почати купувати свіжі фрукти й овочі в продавців з місцевих ферм. 

Хоча із сортуванням сміття справи можуть видатися дещо складнішими, можна спробувати скоротити кількість використання пластику та целофану, знайшовши їм альтернативи, яких наразі існує безліч. 

Що купити?

Наразі ринок повний товарів, безпечних для екології. Є список найпоширеніших предметів, якими ми можемо користуватися щодня без шкоди собі та довкіллю:  містка ганчіркова сумка, контейнер для їжі, термокухоль, мішечки для овочів і фруктів, багаторазові пакети для заморожування. Це багаторазові аналоги, користуючись якими, можна зробити перші кроки до свого екологічного способу життя.

До того ж, з розвитком руху zero waste на ринку екотоварів також з’являються продукти для інтимної гігієни, типу бамбукових зубних щіток, воскових серветок для зберігання харчів й довговічних губок для миття посуду.

Кількість відходів від них значно зменшиться.

Чому це важливо?

Зважаючи на стрімкий розвиток та ті запити, які постають у сучасному суспільстві, питання збереження екології часто залишається на задньому плані. Задовольняючи власні потреби, люди нищать те, що дає життя. 

Вирубування лісів для створення меблів чи будівництва, вбивство тварин для їжі чи пошиття одягу, зловживання матеріалами, які важко переробляються – сумні реалії сьогодення. 

Для того, щоб екологічна криза не досягла свого апогею, необхідно якомога більше екологічно усвідомлених людей. Бо порятунок природи – це запорука здорового майбутнього громадян.

, , переглядів: 142

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *