Сьогодні ми маємо змогу побачити неймовірну красу — полотна, на яких оживають старовинні автентичні візерунки сорочок. Ці картини наповнені енергією, яка надихає на віру, любов, боротьбу і життя. Знайомтесь із художницею, чиїми пензлями створюється цілий світ під назвою «Броня» –Христиною Колядою.
- Вітаю, Христино! Розкажіть нашим читачам трохи про себе: де народилися, де живете, ким є за фахом.
-Вітаю! Я народилася в селі Бабин, мені 24 роки. Проживаю і в Рівному, і в Бабині. З 13 років навчалася в художній студії «Позитив» до моменту вступу до університету. За фахом я – художниця-викладачка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, навчалася в Рівненському державному гуманітарному університеті.
- Що для вас означає «Броня»? Це ваш перший великий проєкт? Чи було складно працювати над ним?
-Для мене «Броня» має глибокий сенс. Це проєкт, що об’єднує людей через нашу спільну культурну спадщину, традиції та звичаї. Працювати над ним було зовсім нескладно, адже я мала сильне бажання показати не лише свої роботи, а й нашу культурну ДНК – вишиванки, які дарують безцінний зв’язок із нашими предками та минулим.
- Про що ваш живопис?
-Мій живопис інтуїтивний, легкий для сприйняття і осмислення. У ньому відчувається любов до України та наших традицій. Головні героїні моїх картин — жінки, які є уособленням минулого та сучасності.
- Чи часто створюєте картини для благодійних заходів?
-Я рідко пишу картини, спеціально для благодійних заходів, але завжди готова долучитися, коли виникає потреба. Наприклад, я розписую ящики від боєприпасів, гільзи та інші військові атрибути. Крім того, часто передаю свої роботи на благодійні лоти або ж частину коштів від продажу картин спрямовую на підтримку ЗСУ. Наприклад, половина прибутку з презентації виставки «Броня» була передана на потреби військових.
- Поділіться своїми виставками, презентаціями та нагородами.
-У мене було чимало персональних та спільних виставок. Серед найважливіших – «Броня», а також виставка «Мистецтво нового калібру. Російсько-українська війна», на якій у перші місяці повномасштабного вторгнення були представлені роботи багатьох рівненських художників.