Надія Корнійчук: Життя вишите бісером

Щасливе
28.09.2017  14:21

Зовнішня скромність таїть велику енергію та яскраву фантазію. Рівнянка, Надія Корнійчук, творча особистість, яка майстерно втілює свої ідеї на полотнах та предметах декорації – вишиває бісером. Кореспондент РІВНЯНИ дізнавався про творчі плани та шлях до успіху креативної красуні.

Фото: Марія Корнійчук

Від народження  непосидюча, та коли йдеться про плетіння з бісеру чи вишивання, Надю не впізнати. Бувало, пів дня невідривно сидить за улюбленим заняттям, бо воно їй до душі.

Маленького крокодильчика, свою першу роботу з бісеру, береже досі. Зробила його ще у свої шість років на гуртку бісероплетіння в дитячому санаторії в Євпаторії. Потім вчилася по книжках, які купувала їй мама. Ще будучи дитиною, Надійці запропонували провести майстер-клас для малюків. Урок мав тривати менш як годину, а дітки незчулись як просиділи за своїми творивами більш як дві години. Згодом почала відвідувати бісерний гурток у підлітковому клубі.

Першими поціновувачами Надійчиних виробів, окрім рідних людей, були  друзі та однокласники. Більшість робіт роздаровувала або робила подаруночки на їхнє замовлення. Асортимент виробів зростав, а майстерність щоразу вдосконалювалась.

Рідній 22-ій школі, вдячна випускниця, подарувала букет квітів із бісеру, які прикрасили кабінет трудового навчання.

Ще навчаючись у школі, отримала свою першу грамоту за перемогу в міському конкурсі учнівської творчості. То було чимале дерево з бісеру. Її вироби з бісеру, у тому числі невеличкий зоопарк, «потягнули» на призове місце і в конкурсі, коли навчалася на кравця-вишивальницю в Рівненському професійному ліцеї сфери побуту. До речі, навіть виконуючи завдання з кравецької справи, а треба було придумати фасон і пошити плаття для ляльки, Надя проявила креативність: весь наряд її ляльки Барбі був із бісеру: плаття, взуття, аксесуари і прикраси.

Фото: Марія Корнійчук

Починала з намистинок китайського виробництва. З часом спробувала чеський бісер і відтоді плела тільки з нього. Та якось замовила через інтернет японський. Його досконала якість надихнула на створення багатьох прикрас: браслетів, кулонів, сережок, заколок у волосся та інших аксесуарів.

Щоправда, її перший бісерний звіринець десь зник. Але на той час юна майстриня вже виношувала цікавіші ідеї. Новим джерелом для ідей і натхнення став комп’ютер. Після першої об’ємної тваринки, а це була весела корівка на ковзанах, її рукотворний зоопарк поповнили єгипетські кішки, слоники, кенгуру, лелека… Отож Надія Корнійчук – володарка двох “бісерних зоопарків”.

Високий рівень професіоналізму майстрині підтвердив диплом учасниці ІІІ Всеукраїнської виставки «Бісер: Вчора. Сьогодні. Завтра» (Київ, 2014 рік). А біля її бісерних виробів на Алеї майстрів на Музейних гостинах у Рівному подовгу затримуються перехожі. І якби можна було колекціонувати викликані тими виробами емоції, це були б лише усмішки замилування і суцільний позитив.

Фото: Марія Корнійчук

Останні кілька років Надія захопилась вишиванням, освоює це заняття професійно, кожну вільну хвилинку, а таких у неї все менше, бо ростить двох маленьких синочків. Вишивці картин та інших предметів побуту присвячує весь вільний час. Та якби розмістити всі вишиті нею картини, то навряд чи вистачило б стін у квартирі. З її досвіду користають тепер й інші вишивальниці, бо поетапно викладає свій доробок на сайтах профі-спільнот, де вже має високий рейтинг.

Фото: Марія Корнійчук

Більше того, чоловік зробив їй розкішний подарунок – написав програму-конвектор ниток для вишивання. З її допомогою стало легко і просто підбирати відтінки ниток потрібних кольорів від різних виробників.Що для Надії бісероплетіння і вишивка – професія чи хобі? Майстриня каже, що хобі, і навіть якщо доводиться переробляти якийсь елемент кілька разів – зробить усе витончено і точно, як і належить справжньому професіоналу.

, , , , , , , , , , , , , переглядів: 2 096


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *