Народне свято 8 грудня: що можна і не можна робити рівнянкам

квиток на автобус
Щасливе
08.12.2023  09:40

Православна церква 8 грудня за новим стилем вшановує пам’ять преподобного Патапія, мучениці Анфіси Римської і апостолів від 70-ти Тихика і Кесарія. Свято відоме під назвами Анфіса рукодільниця, Патапій, Клим холодний, Климентьєв день.

У народне свято 8 грудня дівчата займалися рукоділлям. День вважається вдалим для шиття, ткацтва, вишивання і будь-якої творчості. Будь-які зроблені в цей день вироби вийдуть красивими і довго прослужать. За часів Київської Русі вважалося, що кожна українка повинна вишити весільний рушник до свого весілля. Якщо наречена не встигала, то їй допомагали закінчити рушник родички, щоб уникнути ганьби.

В цю дату у наших предків існував ритуал для успішного виконання будь-якої справи. Для цього будь-яку роботу потрібно було закінчити на порожній шлунок. Тому наші предки з самого ранку приступали до поточних справ, і лише потім снідали.

Дата 8 грудня здавна вважається небезпечною через розгул злих духів, сильний мороз і ожеледицю. А люди, які жили біля лісу, в цей день побоювалися вовків. Для захисту від нечисті люди пов’язували на руку шовкову нитку або клали під подушку гілку Будяка. А для відлякування вовків від двору дзвонили у дзвони. У цей день намагалися не виходити з дому, щоб не постраждати від негоди.

Що не можна робити 8 грудня

  • Без необхідності в цей день не варто виходити з дому, а особливо ходити в ліс – там можуть бути голодні і агресивні тварини.
  • Рукодільницям не можна показувати незакінчений виріб іншим людям, інакше робота піде шкереберть.
  • День вдалий для вишивання, але не варто 8 грудня вишивати чорною ниткою, інакше притягнете невдачі.
  • Жінці не можна сваритися з чоловіком і підвищувати на нього голос, навіть якщо він неправий. Краще стриматися і говорити спокійно, інакше відносини зіпсуються надовго.
, , , , , , , , переглядів: 249


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *