Поради господарям: як підвищити врожайність огірків

Щасливе
30.06.2022  13:30

Вирощуванням огірків на присадибній ділянці займається практично кожен городник. Соковиті, зелені, хрусткі і ароматні плоди – бажані гості на нашому столі в будь-якому вигляді.

Досвідчені дачники мають в арсеналі ряд перевірених секретів по підвищенню врожайності огірків, отримуючи щороку все більшу кількість плодів з однієї і тієї ж площі.

А далі про найбільш ефективні поради завзятих городників.

Зміцнення кореневої системи

Від розгалуженості коренів безпосередньо залежить здатність огірків до забезпечення поживними елементами максимальної кількості зав’язі. Розпушування на невелику глибину після кожного рясного дощу і планового поливу сприяє насиченню ґрунту молекулами кисню і активізує процеси росту рослин.

Після розгортання третього справжнього листка, бажано злегка підгорнути кожен кущ (процедуру проводять максимально обережно, оскільки коріння огірків розташовані близько до поверхні). Наявність додаткової землі навколо основи стебла призводить до швидкого вбирання поливної води.

Існує спеціальний прийом по формуванню додаткових придаткових коренів в огірків, який результативний у разі ураження гниллю кореневої системи. При підозрі на хворобу кореневищам проводять наступний захід: видаляють половину зав’язі, опускають батоги на землю, нижню частину стебла присипають родючим зволоженим ґрунтом. Через кілька днів утворюються молоді корінці, які дозволяють кущу далі розвиватися й плодоносити.

Штучне запилення

Досвідчені дачники прагнуть залучити на свою ділянку максимальну кількість комах, висаджуючи запашні трави, медоноси, лікарські культури, пряні рослини (чебрець, чорнобривці, медунку, конюшину, жимолость, материнку, коріандр, фацелію, шавлію тощо).

Із самозапильними сортами огірків все зрозуміло. Іншим видам культур потрібне запилення шляхом перенесення пилку з чоловічих квітів на жіночі. При вирощуванні огірків у теплицях слід щодня провітрювати закриті конструкції для доступу бджіл до цвіту. В похмуру погоду, дощове літо, або при малій кількості корисних комах на ділянці — огірки запилюють вручну, використовуючи косметичний пензлик з м’якою щетиною, спочатку проводячи ним акуратно всередині чоловічих суцвіть, а потім в жіночих.

Поливання

Говорячи про те, як підвищити врожайність огірків на ділянці, не можна обійти правила поливання. Вологолюбні огірки рясно плодоносять тільки при наявності достатньої кількості води в ґрунті. Полив в жарку пору слід організувати рано вранці або після заходу сонця, чи наприклад через день. Ґрунт повинен зволожуватися на глибину не менше 15 сантиметрів. Важливий момент – для огіркових посадок неприйнятний полив водою нижче температури +18°C, так як коренева система кущів починає хворіти і знижує засвоєння поживних елементів. Тобто колодязну, водопровідну або артезіанську воду потрібно попередньо нагрівати на сонечку. У дощове літо або тривалу похмуру погоду поливи огіркових посадок обмежують або припиняють зовсім, спостерігаючи за станом рослин.

Підживлення (кореневе та поза-кореневе)

Природно, що найбільшу врожайність огірків можна отримати з ділянок добре дренованих, окультурених, родючих і структурованих, якісно заправлених з осені органікою (біогумусом, гноєм, перегноєм, пташиним послідом, садовим компостом, торфом, золою) і мінеральними, фосфорно-калійними добривами (суперфосфатом, подвійним суперфосфатом, калійною сіллю, сірчанокислим калієм, калімагнезією тощо).

Проте важливу роль грає і додаткове харчування, внесене за допомогою поливань посадок і у вигляді сухого порошку під кущі (кореневі підгодівлі). Або рясного дрібнодисперсного зрошення листового апарату (поза-кореневе підживлення) на протязі всього періоду вегетації культури, починаючи з моменту формування перших двох листків і до закінчення плодоношення.

, , переглядів: 408


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *