Рівнянам на замітку: що потрібно знати про штрафи за несплату аліментів

квиток на автобус
Щасливе
15.12.2023  15:15

У більшості випадків штрафи за правопорушення сплачуються громадянами в бюджет держави. Натомість штрафи, призначені через аліментну заборгованість, мають дещо інше спрямування. Розвінчуємо міфи про ці штрафи у дописі.

МІФ 1. Штрафи за борги по аліментах призначаються в судовому порядку.

✅ Закон України «Про виконавче провадження» встановлює процедуру примусового стягнення дитячих коштів. Одним із дієвих способів впливу на боржника є накладення фінансових санкцій у вигляді штрафів.
Оскільки рішення про стягнення аліментів перебуває в органах державної виконавчої служби, саме державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу. Тому йти з цим питанням до суду не потрібно.

МІФ 2. За призначенням штрафів треба звертатися особисто до виконавця.
✅ Державний виконавець в рамках виконавчого провадження, керуючись вимогами законодавства, самостійно накладає штраф, без особистого звернення стягувача.

МІФ 3. Штрафи за несплату аліментів є фіксованими.
✅ Штраф накладається у відсотковому співвідношенні до сукупного розміру заборгованих дитячих платежів за певний період. Так:

📎 за 1 рік несплати аліментів – 20% від загальної суми боргу;
📎 за 2 роки – 30%;
📎 за 3 роки – 50%.

МІФ 4. Штрафні кошти, стягнуті за несплату аліментів, перераховуються в бюджет держави.
✅ Штрафи за несплату аліментів мають не лише виховний, а й цільовий характер. Так, відповідна сума коштів в повному обсязі перераховується на користь дитини.

МІФ 5. Під час війни призупиняється накладання будь-яких фінансових санкцій за прострочення аліментних платежів.
✅ Запровадження воєнного стану не встановлює заборон для нарахування пені за прострочення сплати аліментів. А отже, невиконання батьківських обов’язків та несплата аліментів обов’язково призведе до нарахування штрафу.

Джерело: Юристи України

, , , , , , , переглядів: 76


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *