Світ Марії Примаченко відтворили у вишивці

Регіонтехсервіс
Щасливе
31.10.2022  12:14

Світ Марії Примаченко відтворили у вишивці

 

У рівненській обласній універсальній бібліотеці 26 жовтня відбулося відкриття виставки « Казковий світ Марії Примаченко, відтворений у вишивці», де презентовані роботи учнів майстрині Людмили Лисюк.

Кажуть, що сучасні діти – це втрачене покоління, але ця виставка є одним з прикладів того, що це не так. Всі картини, що представлені на виставці були зроблені 10 років тому учнями 4-тих класів за допомогою старшокласників. Кожна картина досі є актуальною у сьогоденні. Аналогів нема ні в Україні ні в Європі.


«Хоча музей з роботами Марії Примаченко, її творами, фізичної, матеріальної творчості був знищений. Ці вишиті картини – це вишиті репродукції творів унікальної художниці. Вони втілюють і уособлюють в собі дух незламності української культури, нації та українського мистецтва. Попри знищення, що відбуваються зараз на нашій землі, нашу силу та дух – це те, що ніколи не можна забрати. Учні Людмили Іванівни від неї переймають бажання творити та продовжувати українське мистецтво і культуру. Війна показала, що культурний фронт надважливий, тому що він зберігає, підтримує традиції і цінності. Це саме те, що є і належить кожній нації». – каже Директор обласного центру народної творчості Ірина Рачковська.


Людмила Іванівна Лисюк з 1996 року працює керівником гуртка у Рівненському ліцеї 23. Вишивання – це не просто хобі чи розвага, насамперед це велика праця, яка вимагає терпіння.
«Всім нашим експериментальним роботам дозволяв дати початок наш директор. Завдяки цьому ми почали удосконалювати наші техніки та методики вишивки. Планка піднімалась і все якісніші ставали наші з учнями роботи. Почалося все з того, що вчителька молодших класів попросила допомогти оформити кабінет руками її учнів 4 – класників. Половина дітей почало ходити на мій гурток, так як вони були ще малі ,їм було складно. Ми вирішили взяти за приклад роботи Марії Примаченко. Учні були у захваті, а що саме цікаво хлопчики були більш відповідальні ніж дівчатка і їхні роботи просто чудові. Всі роботи відрізняються одна від іншої, а що найголовніше жодну з них я не може повторити. Кожна по собі унікальна» – каже Майстриня вишивки і ткацтва Людмила Іванівна Лисюк
У суворі дні сьогодення такі починання важливі як для дітей так і для нації загалом. Воїни ЗСУ роблять все можливе на фронті, а ми робимо все можливе тут в тилу. Виставка буде тривати до 17 листопада.

Будемо тримати наш культурний, мистецький фронт!
Каріна ШИМКУТЕ

переглядів: 82
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *