У Рівненському краєзнавчому музеї унікальний експонат до дня Василя

Щасливе
14.01.2021  17:40

У Рівненському краєзнавчому музеї унікальний експонат до дня Василя

14 січня християни східного обряду святкують день Обрізання Господнього та вшановують пам’ять святого Василія Великого. В народі кажуть: «Святого Василя».
Святий Василій Великий один з найбільш шанованих святих в Україні. Недаремно, так часто можна зустріти хлопців та чоловіків, які названі на його честь.
В експозиції Рівненського обласного краєзнавчого музею знаходиться ікона “Святий Василій Великий” ХІХ ст. Ікона писана на полотні олійними фарбами.
Потрапила ця ікона до музейної колекції з однієї з церков Гощанського району Рівненщини у 2015 р. Згодом вона була відправлена на реставрацію до Львова. І тепер доступна для огляду.

Святий Василій народився близько 329-го р. в Кесарії у багатій знатній родині. Навчався в Афінах, де потоваришував з Григорієм Богословом.
У 355 р. Василій охрестився, а згодом, зібравши навколо себе кілька людей, які прагнули чернечого життя, роздав більшу частину свого майна та заснував монастир на березі річки Іриси.

У 364 р. був поставлений священиком у Кесарії. Він проповідував і вів боротьбу з єретиками. Через 6 років святий Василій був зведений на Кесарійську єпископську кафедру.

Святий Василій Великий – Архиєпископ Кесарійський був одним з найвеличніших богословів Церкви. Йому належать тлумачення Святого Письма, трактат про Святого Духа, проповіді, молитви та правила чернечого життя. За своє недовге життя Василій Великий залишив велику богословську спадщину. Помер він 1 січня 379 р.
Свято Василя в Україні пов’язане з початком року, тому склалася традиція зранку молодим парубкам та малим хлопчикам заходити в обійстя господарів та засівати на Новий рік, на добро, на добробут та щедрий врожай.
Сійся, родися, жито, пшениця, всяка пашниця!
Коноплі до стелі, льон по коліна!
Щоб в вас, дорогенькі, голівка не боліла!

, , , , переглядів: 304

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *