В Острозькій академії відкрили виставку рівненської художниці (ФОТО)

Щасливе
02.12.2022  12:00
В Арт-Кластері Острозької академії відкрилася виставка живопису рівненської художниці Інни Харчук.
Її роботи презентують у різних країнах світу. Вони прикрашають мистецькі салони і приватні галереї. Картини стають ілюстраціями, а ще їх використовують бренди одягу. Крім того, роботи Інни Харчук нерідко продають на благодійних аукціонах, які влаштовують як в Україні, так і за кордоном.
Виставка живопису Інни Харчук, яку відкрили в університеті, має назву «Береги». Вона об’єднала роботи, які створювалися і до, і під час війни. Із деякими з них пов’язані трагічні події.
Наприклад, коли писалася робота «Чужорідні», якраз обстріляли Вінницю, тоді загинули діти. А архівне фото, яке художниця використовувала під час роботи, було якраз із Вінниччини. Тому в той момент було настільки емоційно важко, що полотно довелося просто відкласти, розповіла Інна Харчук. А коли за певний час вона повернулася до картини, то зрозуміла, що робота над нею завершена. Взагалі ж «Чужорідні» – про розуміння набутого і втраченого.
Тим часом мистецтвознавці коментують, що полотна Інни Харчук впізнають за етномотивами та яскравими акцентами. А авторка розповіла, що надихається українськими орнаментами, ретрофотографіями та фільмами.
«Одним із духовних і мистецьких центрів Рівненщини є Національний університет «Острозька академія». Наразі тут відкрилася чудова виставка. Хочу подякувати художниці Інні Харчук, що вона дозволила використовувати свої твори в популяризації Рівненщини, – прокоментував заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг. – Насправді такі роботи – це найкраща репрезентація нашої держави. Тим часом наша перемога принесе великий попит на справжнє українське. І це якісне українське потрібно показувати всьому світу».
, , переглядів: 307


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *