Що таке оптимізація навчальних закладів і як вона відбуватиметься на Рівненщині?

Щасливе
04.05.2021  11:00

Що таке оптимізація навчальних закладів і як вона відбуватиметься на Рівненщині?

На сьогодні серед 586 шкіл Рівненщини – 31 заклад освіти має менше ста учнів, 13 шкіл – менше 40 та 4 заклади – по 10 учнів. Вартість навчання 1 дитини в малокомплектній школі втричі вища за навчання в повнокомплектній.
Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

Головний освітянин області пояснив, що оптимізація мережі загальноосвітніх навчальних закладів наразі є одним з найбільш актуальних завдань.

«Ця нагальність обумовлена тим, що середня освіта є однією з найбільш витратних соціальних функцій, переданих територіальним громадам. Натомість, оптимізацію не слід розглядати лише як спосіб заощадження коштів за рахунок скорочення кількості навчальних закладів. Насправді, мету оптимізації слід розуміти як частину виклику щодо покращення якості освіти», – розповів Петро Коржевський.

За його словами, територіальні громади зможуть покращити умови в сільських школах за рахунок більш ефективного витрачання коштів, які будуть одержувати з державного бюджету через освітню субвенцію.

Оптимізація шкільних мереж включає п’ять наступних кроків:

– визначення лідерів процесу оптимізації;

– збір і аналіз даних для оптимізації шкільних мереж;

– підготовка сценаріїв оптимізації;

– розроблення сценаріїв для змін у шкільній мережі;

– кампанія з інформування та залучення громадськості.

Варто зазначити, що процес оптимізації закладів освіти повністю залежить від рішення громади, на території якої знаходиться школа.

, , , переглядів: 133

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *