23 червня в Україні всі, хто займає державну посаду, відзначає своє професійне свято. Завдяки працівникам українських держустанов, їх високому професіоналізму, відповідальності, чесності, дотримання всіх зазначених законів в країні організовується оптимальне і ефективне управління у всіх сферах її життєдіяльності.

Відзначати День державного службовця в Україні почали з 2003 року. Тоді президент України Л. Д. Кучма своїм указом затвердив нове офіційне свято і виступив з привітанням до всіх працівників державних служб. Нова дата в календарі державних свят України збігається з Днем державної служби ООН, який багато країн відзначає 23 червня.

Мета проведення Дня державного працівника полягала в тому, щоб показати, наскільки органи державної влади і всієї служби України в цілому сприяють утвердженню країни як суверенної, демократичної, самостійної, незалежної держави. На честь свята ті, хто чесно працює на благо країни і свого народу і регулює всі процеси управління, що забезпечують населенню мир, добробут, здоров’я, захист за відмінну службу отримують нагороди, премії, подарунки, подяки від вищих посадових осіб.

Президент України Володимир Зеленський привітав людей з Днем державної служби. Таке повідомлення опублікували на офіційному сайті президента.

“Щиро вітаю вас з Днем державної служби. Створення професійної та політично неупередженої державної служби є нашим пріоритетом. Упевнений, що ми зможемо залучити до роботи у сфері державного управління молодих, перспективних, патріотично налаштованих українців, які стануть справжніми слугами народу. Бажаю вам успіхів, миру і благополуччя”, – йдеться у привітанні.