У Рівному вшанують пам`ять генерала, який захищав місто від російської агресії

Збір коштів на потреби армії України
Щасливе
07.02.2019  13:30

У Рівному вшанують пам`ять генерала, який захищав місто від російської агресії

У неділю, 10 лютого, у Рівному вшанують 75-річчя з дня смерті генерал-хорунжого армії Української народної республіки, автора книги «Українські Січові Стрільці на службі Батьківщині» Марка Безручка.

Генерал Безручко

Захід відбудеться біля меморіальної таблички військовому, що знаходиться на проспекті Генерала Безручка, 2. Початок вшанування о 13:00 годині. Акцію організовують Народний рух України, Правий Сектор Рівненщини та ГО «Український національний трудовий рух Рівненщина».

До слова, генерал Марко Безручко брав участь у спільній битві під Рівним військ УНР та Польщі проти більшовиків. Постать цього військового діяча відома тим, що у 1920 році саме він розбив під Замостям армію Будьонного, таким чином не дозволивши більшовикам увійти у Варшаву.

Генерало Безручко

У 2016 році, після декомунізації назв вулиць, було перейменовано проспект Олеко Дундича, учасника війни проти УНР в складі більшовицької Росії, на проспект Генерала Безручка. Одними із ініціаторів перейменування була українська громада польського міста Перемишль. З таким проханням вони надіслали листа до міського голови Володимира Хомка.

, , переглядів: 816
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *