На Рівненщині є унікальне гліцеринове озеро з цілющими властивостями

Збір коштів на потреби армії України
Щасливе
15.06.2019  15:00

На Рівненщині є унікальне гліцеринове озеро з цілющими властивостями

«Біле озеро» – перлина Рівненщини. Воно знаходиться у Володимирецькому районі Рівненської області (басейн річки Стир). Вода містить фосфор, сірководень та гліцерин, тому й здається м’якою на дотик. Це єдине озеро в Україні, що має підвищений вміст гліцерину у воді (до 6,37 мг/л), через що й має цілющі властивості. Озеро унікальне ще й тим, що черпає цілющу воду з джерел глибоководних карстових порід, пише rvnews.rv.ua.

Зазначимо, що партизани та вояки УПА, що воювали поблизу боліт Білого озера, згадували про цілющу воду, за допомогою якої загоювали рани та виходжували підстрілених коней. Воду з Білого озера також вивозили спеціально для лікування дружини глави польської держави – пані Пілсудської. Тоді було прокладено вузькоколійку, по якій цілющу воду доставляли у Варшаву.

Серед мешканців ходить легенда, яка начебто пояснює цілющу властивість води. Кажуть, що колись на місці озера було село, у якому була розташована церква. Згодом село затопило, а церква разом з іконами залишилась на дні. Тому й вода така цілюща.

Відпочинок на Білому озері – справжня казка. Ви не знайдете ніяких екстремальних розваг, проте зможете насолодитися тишою, прогулянками на свіжому повітрі, а ще назбирати велику кількість грибів, ягід та лікарських трав. Окрім того, можна покататися на човнику, пограти у баскетбол, волейбол. Озеро багате на різну рибу: карасів, щук, окунів, вугрів, водяться також раки, тому для тих, хто обожнює риболовлю – це справжній рай.

Дістатися до Білого озера можна автобусом “Рівне–Вараш”, а якщо ви подорожуєте самостійно, потрібно прямувати трасою Е373, що серед людей має назву “Варшавка”.

, , переглядів: 2 564


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *