Відкрий Рівненщину: Острожчина – туристична перлина Волині

Щасливе
14.06.2017  12:00

ТУРОВИЧ Богдан Михайлович, голова Острозької райдержадміністрації:

Острожчина, з її культурним та історичним надбанням, стає осередком розвитку туристичних маршрутів, подієвого туризму та “зеленого” відпочинку. Сприятливі кліматичні умови, розмаїття флори та фауни, культурно-історичні пам’ятки, самобутність та гостинність жителів, широка індустрія подорожей – це те, що приваблює все більше і більше гостей Острожчини. Сьогодні туристи, які завітають на відпочинок до нашого району, мають можливість відвідати відомі історико-культурні пам’ятками: Свято-Троїцький чоловічий монастир-фортеця XV-XVIIIcт. в с.Межиріч, руїни замку XIV-XIX ст. в с.Новомалин, Троїцька церква і дзвіниця XVIII ст. в с.Михалківці. Кожне із сіл Острожчини пропонує поринути в свою неповторну атмосферу, сповнену легендами, історіями, повір’ями, адже 11 сіл району мають більш як 500-річну історію, 14 селам Острожчини – понад 300 років.

Багата Острожчина і на видатних людей. Отож цікаві враження чекають на туристів під час відвідування с.Михалківці, де просвітницькою діяльністю займалися родини відомого українського письменника Дмитра Марковича та громадського діяча, просвітника, композитора Сергія Козицького. Відчути всю силу поезії відомого в діаспорі українського поета Олекса Стефановича можна в с.Милятин, а в с.Черняхів – пройти стопами видатного вітчизняного лікаря, академіка Теофіла Яновського.

Відпочивайте на Острожчині!

Пропонуємо вам:
1) Туристичні маршрути
2) Паломницький туризм
3) Зелений туризм
4) Подієвий туризм
5) Оздоровчий дитячий туризм
6) Екологічний туризм

ТУРИСТИЧНІ МАРШРУТИ

Туристичний маршрут Вілія – Теремне – Новородчиці – Ілляшівка – Батьківці

Один з наймальовничіших туристичних маршрутів Острожчини проведе своїх гостей серед паломницьких пам’яток сіл Вілія та Теремне. У селі Вілія гості матимуть можливість ознайомитися з гончарними виробами відомих майстрів Острожчини. Разом з тим, споглядаючи краєвиди сіл Теременської гори – місця партизанської слави, туристи подорожують через село Новородчиці до села Ілляшівка, де їх чекає відпочинок в садибі “Райський закуток”. Далі – Урочище Пекло з гористою місцевістю, під якою знаходяться 9 печер лабіринтами різної протяжності, а між ними – джерельно-чистий струмок. В селі Батьківці на туристів чекає затишна садиба “Українська хата”, з вікон якої відкривається краєвид на гористу місцину Острожчини. Пройшовши маршрут, ви насолодитесь ароматом рідкісних видів рослин та коркового дерева, затишком та гостинністю садиб, неймовірними краєвидами та з позитивними враженнями повернетеся додому! Враження будуть незабутніми!

Туристичний маршрут “Активний відпочинок” Острог – Вельбівне – Бадівка – Мощаниця – Могиляни

У лісі на межі сіл Могиляни та Мощаниця заховане озеро з кришталево-чистою водою. Екологи доводять, що воно містить гліцерин. Тут для туристів створено зону відпочинку, облаштовано невеликі дерев’яні будиночки з краєвидом на озеро, спортивні майданчики. Величезна територія дозволяє встановити намети та насолодитися красою природи.

Туристичний маршрут Острог – Межиріч – Лючин – Новомалин – Острог

З Острога подорожуючі відправляються до с.Межиріч, де на них чекає Свято-Троїцький чоловічий монастир – фортеця XV-XVIII cт. В селі туристи зможуть гарно відпочити на березі мальовничого ставка. Звідти, через село Лючин шлях веде до села Новомалин з мальовничими руїнами палацу ХVIII ст., який у свій час був власністю геніального скульптора Томаша Оскара Сосновського, роботи якого прикрашають найвідоміші храми та музеї світу. Ознайомившись з історичним минулим с.Новомалин, подорожуючі можуть розбити намети, відпочити на березі ставка, який має водоспад з лікувально-оздоровчим гідромасажем, порибалити, приготувати страви на вогні, покататися на конях, позбирати гриби та ягоди.

Паломницький туризм:

В селі Вілія прочани приклоняються до чудотворної ікони Божої Матері “Знамення” в церкві Параскеви 1905 р. заснування. Також відвідають приміщення колишньої двокласної церковно-приходської церкви 1913 р. та капличку, в якій є картина із зображенням Домни Прокопчук. В селі Верхів подорожуючі мають можливість відвідати Свято-Вознесенську церкву, побудовану в 1870 році.

У селі Межиріч знаходиться Свято-Троїцький чоловічий монастир-фортеця XV-XVIII cт., історія якого оповита легендами. Монастир вважається одним з найдавніших оборонних храмів України. І хоча подорожнім він скидається на казковий замок, за стінами протікає смиренне чернече життя. Зараз монастир є місцем постійного паломництва прочан і туристів, у тому числі з-за кордону.

У монастирі зберігається родова ікона князів Острозьких “Межиріцька Богородиця” першої третини XVI ст., що з давніх часів вважається чудотворною. Поруч у с. Лючин, знаходиться церква Покрови Пресвятої Богородиці, побудована ще у 1877 році.

ЗЕЛЕНИЙ ТУРИЗМ: САДИБИ

“Українська хата”, с. Батьківці

За 27 кілометрів від Острога у селі Батьківці функціонує садиба в етностилі “Українська хата” – ідеальне місце для тих, хто хоче змінити обстановку, відпочити у мальовничій місцині, насолоджуючись співом птахів та свіжістю повітря, у той же час не відмовляючи собі у комфорті. Відпочинок вихідного дня, пікнік, святкування будь-яких подій невеликою компанією, сімейний відпочинок з дітьми – це все можливо у садибі “Українська хата”, територія якої дозволяє розташувати наметове містечко, грати в спортивні ігри, рибалити. Є велика дерев’яна альтанка, криниця з джерельно-чистою водою, домашня піч, облаштована кухня.

Вся територія оточена лісом, недалеко розміщене урочище “Пекло”, під гористою місцевістю якого знаходяться 9 печер, між якими тече джерельно-чиста вода. Для любителів двоколісних у садибі щороку в третій декаді червня проводиться мотофест під гаслом “Стежками нескорених”, участь в якому беруть байкери з різних областей України.

Контакти для зв’язку: Володимир та Людмила Кірись, тел. 067 3637077

Кафе “АКВА”, с. Грем’яче

Кафе розташоване у великому затишному подвір’ї за 7 км від м.Острог по трасі Острог-Рівне. Тут гості можуть відпочити, скуштувати смачних страв та гарно провести час. Для комфорту та зручності відвідувачів є альтанка, оформлений куточок з гончарними виробами, паркова для авто.

Адреса та контакти:

с. Грем’яче , вул. Центральна. 83 б

Валерій та Лариса Озімковські, тел. 067 6083690

“Райський закуток”, с. Ілляшівка

Садиба розташована за 23 км від Острога. Це прекрасне місце відпочинку від повсякденних турбот. Чисте повітря та гарні краєвиди принесуть вам море задоволення і насолоди. До уваги відпочиваючих: кімната для проживання зі зручностями, сауна, домашні страви на будь-який смак, прогулянки лісом, збирання грибів та ягід, гараж для особистого транспорту.

Адреса та контакти:

с. Ілляшівка, вул. Андрєєва, 78

Володимир Романюк, тел. 098 2230077

Оздоровчо-туристичний центр “Гармонія”, с. Оженин

Оздоровчо-туристичний центр “Гармонія”, розташований за 14 км від Острога неподалік від залізничної станції “Острог”. Заклад розміщений у великому подвір’ї, де на відпочиваючих чекає кафе зі смачними стравами на замовлення, сауна, басейн, кабінет оздоровчого масажу.

Адреса та контакти:

с. Оженин, вул. Заводська, 16

Галина Шишко, тел. 097 2740079

ПОДІЄВИЙ ТУРИЗМ

“Стежками князів Острозьких”

Цієї весни вже втретє було проведено весняний мандрівний табір “Стежками князів Острозьких” – похід визначними та історичними місцями Острозького та Здолбунівського районів, який спрямований на патріотичне виховання молоді. У ході мандрівного табору організатори проводять заходи, які спрямовані на вивчення історії та місцевих туристичних цікавинок. Маршрут мандрівного табору пролягає визначними історичними місцями, територією Національного природного парку “Дермансько-Острозький” та проходить через населені пункти: Острог – Межиріч – Лючин – Новомалин – Буща – Батьківці – Ілляшівка – Гурби.

Молодіжний етнофестиваль “Новомалинська Любава”

Із 29 по 31 липня запрошуємо до с. Новомалин взяти участь у молодіжному етнофестивалі “Новомалинська Любава”.

Мета заходу – утвердження духовних, морально-етичних та естетичних цінностей українського народу, виховання в дітей та молоді любові до сім’ї, родини та держави, пропагування здорового способу життя, змістовного активного відпочинку, дбайливого ставлення до довкілля.

У програмі фестивалю:

– менеджмент проектів та реалізація власних ідей у своїй територіальній громаді;

– удосконалення навичок зі спортивного туризму;

– презентація козацьких бойових мистецтв;

– майстер-класи від народних умільців;

– екскурсія екологічною стежкою Національного природного парку “Дермансько-Острозький”;

– тематичні квести та вечірні ватри.

Мотокрос

На мальовничих просторах Оженина розташована мотоциклетна траса високого рівня, на якій вже не один рік поспіль відбуваються міжобласні та всеукраїнські змагання з мотокросу. Гонщики з різних регіонів України та сусідніх держав щороку тут демонструють видовищні заїзди у різних класах мотоциклів.

Для зручності шанувальників цього виду спорту доступне залізничне сполучення на Київ, Рівне чи Львів.

Вже восени очікується проведення наступних заїздів на кубок мотоклубу “Кристал”, в яких планують взяти участь вже близько ста учасників.

ОЗДОРОВЧИЙ ДИТЯЧИЙ ТУРИЗМ

Країна твого дитинства – наша “Країна мрій”

Літо – гарна пора для відпочинку, особливо, коли тобі від 6 до 16 років. Адже саме тебе чекають у дитячому санаторно-оздоровчому комплексі “Країна мрій”, що в с. Межиріч. Однією з переваг закладу є багата лікувально-оздоровча база.

У розпорядженні юних гостей 17 двоповерхових спальних котеджів, їдальня, відеозал, зал комп’ютерних ігор, бібліотека, басейн, спортивні та ігрові майданчики. Діють секції із баскетболу, футболу, легкої атлетики та настільного тенісу. Крім того, діти мають змогу вибрати цікавий гурток для власного дозвілля: англійська мова, орігамі, “Умілі ручки”, квілінг, малювання, хореографія, туризм.

Розклад змін:

І зміна (31 травня – 20 червня 2017)

ІІ зміна (23 червня – 13 липня 2017)

ІІІ зміна (16 липня – 05 серпня 2017)

ІV зміна (08 серпня – 28 серпня 2017)

Тел. для довідок +380-95-419-00-23

ЕКОЛОГІЧНИЙ ТУРИЗМ

Національний природний парк “Дермансько-Острозький”

На території Острозького і Здолбунівського районів розташований єдиний в Рівненській області Національний природний парк – “Дермансько-Острозький”. Заповідний об’єкт площею 5,45 тис. га розташований на перетині різних природних областей та є перехідною зоною, в якій вузька смуга ландшафтів Малого Полісся оточена краєвидами Волинської та Подільської височин. Все це зумовило значне багатство природних комплексів – особливої привабливості території, надає наявність водойм, значні площі хвойних та листяних лісів, розмаїття рельєфу.

В парку здійснюються наукові дослідження, еколого-освітня діяльність, розроблені туристичні маршрути. Зокрема, територією парку проходить веломаршрут “Велика пригода”, з села Новомалин розпочинається піший туристичний маршрут “Заплавою річки Збитенка”, в околицях села Батьківці прокладено екологічну стежку “Від Волині до Поділля”.

, , , , , , , переглядів: 4 303


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *