15 березня 2023: церковне свято, заборони і прикмети дня

Щасливе
15.03.2023  10:10

Завтра, 15 березня, в православному календарі день пам’яті єпископа Феодота Киринейського. Він жив в місті Киринія (Кіпр). Коли правив імператор Лікіній, який ненавидів християн і відрізнявся жорстоким ставленням до них, Феодот відкрито проповідував та намагався навернути на християнство якомога більше людей.

Почув про це намісник Кіпру Савін і наказав розшукати єпископа. Феодот почув про наказ і, не дочекавшись воїнів, сам прийшов на суд і промовив: “Я той, кого ти шукаєш, з’явився, щоб проповідувати Христа Бога мого”. Приказав намісник бити святого без пощади, потім повісив на дереві і гострими інструментами стругав тіло його. Під кінець кинув до в’язниці.

Через п’ять днів знову привели єпископа на тортури до намісника. Останній був впевнений, що святий відмовиться від Бога, щоб не відчувати біль. Але Феодот не переставав молитися Господу. Тоді святого спочатку поклали на багаття, а потім вбили в ступні цвяхи і заставили йти так. Всі тортури він переносив з особливою стійкістю.

Коли імператором став Костянтин, то дарував він свободу всім християнам і Феодоту в тому числі. Повернувся святий додому до Киринії і ще два роки служив єпископом, поки не помер.

Прикмети 15 березня

  • Сніжить вранці — буде хороший врожай зернових.
  • Снігопад і хуртовини цього дня означають, що перша зелена трава з’явиться ще нескоро.
  • Дме теплий південний вітер на тепле, але дощове літо.

Що завтра не можна робити

Краще утриматися цього дня від скандалів чи сварок. Не рекомендовано проводити і гучні веселощі. Не виконуйте важку роботу по дому. Наші предки вірили, що 15 березня не можна дивитися ввечері на зоряне небо, тому що можна побачити зірку, що падає, а це означає тяжку хворобу або смерть родича.

Що можна робити завтра

В народі вірили, що людина, народжена 15 березня, залишиться вірною близьким на все життя, якщо її пригостити цього дня кашею з медом. А ще намагалися посіяти на Федота селеру та цибулю, щоб отримати хороший врожай.

, , , переглядів: 635


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *