23 листопада 2022 – свято, прикмети й заборони дня

квиток на автобус
Щасливе
23.11.2022  09:05

Православне свято 23 листопада – святого мученика Ореста

Орест жив у місті Тіан і був майстерним лікарем. Одного разу в місто прибув Максиміан – правитель, який був відомий своїми язичницькими переконаннями і влаштовував гоніння на християн. Він велів Оресту зрадити Христа і не хотів вбивати його, так як той був лікарем. Святий відмовився.

Тоді Ореста привели в язичницький храм і востаннє запитали, чи готовий він відмовитися від своєї віри. Мученик створив хресне знамення, ідоли впали, а сам храм зруйнувався. Тоді Ореста ув’язнили в темницю, довго били і морили голодом сім днів. Від страшних тортур мученик помер, мощі його були викинуті в море.

Прикмети 23 листопада

Народні прикмети сьогодні / фото ua.depositphotos.com
  • іній на деревах – до швидких морозів;
  • піднявся вітер – найближчим часом похолодає;
  • річки вкрилися льодом – зима настане скоро;
  • ворони кричать – до потепління.

Що сьогодні не можна робити

Згідно з народними прикметами, в День Єраста не можна підмітати і прибирати вдома – можна “вимести” щастя і благополуччя. Також сьогодні не рекомендується грати весілля – вважається, що молодята незабаром розійдуться. У сауну або лазню теж ходити не варто – в цей день там мешкає нечиста сила, яка може “запарити” до смерті.

Що можна робити 23 листопада

Православні віруючі в цей день повинні відвідати церкву, щоб освятити там хліб і сіль. Наші предки половину такого частування давали худобі, а другу половину з’їдали самі. Вірили, що таким чином зможуть відігнати злих духів від сім’ї та господарства. Також 23 листопада можна подавати милостиню – все, що ви пожертвуєте, повернемося триразово.

, , , переглядів: 322


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *