9 листопада: релігійне свято, прикмети й заборони

Щасливе
09.11.2022  09:00

9 листопада святкують День вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.

63_main.

Преподобний київський літописець та письменник-агіограф. Автор Житій святих князів Бориса і Гліба та Феодосія Печерського. Вважається упорядником (за іншою версією автором) «Повісті врем’яних літ».

Традиції та звичаї

10 листопада відзначаються іменини у Параски. Напередодні цього дня було прийнято давати обіцянки і завершувати справи. Вірили, що якщо до ночі 9 листопада закінчити обіцяну роботу, то свята Параскевія виконає будь-яке бажання.

У давнину в цей день жінки ткали «буденну пелену». Робили це з 9 на 10 листопада в глибокому мовчанні.

За народним повір’ям, якщо в домі хтось хворіє або людина має якесь бажання, то потрібно прийняти обітницю, взяти на себе справу і зосереджено в повному мовчанні її виконати.

Вважалося, що творчим особистостям (акторам, співакам) не можна 9 листопада приймати в дарунок квіти. В іншому випадку слава скоро згасне.

З давніх часів Нестеров день вважається дуже важливим. Наші предки свято вірили, що якщо в будинок прийшли проблеми або біди, треба дати обітницю 9 листопада і в повному мовчанні до наступного дня її виконати. Вранці 10 листопада, в свято Параскеви, потрібно піти до храму, поставити свічку і помолитися цій святій. Вона обов’язково допоможе, щастя в дім поверне і всі диявольські підступи розвіє. У житті знову настане біла смуга.

Але якщо не виконати цю обіцянку, то можна накликати в дім біди. Тому з клятвами треба бути вкрай обережними, якщо не впевнені, що впораєтеся, краще не обіцяйте.

Народні прикмети

  • Якщо протягом декількох днів сильний вітер дме в одному напрямку, то будуть опади.
  • Якщо на деревах іній, то скоро буде мороз.
  • Вранці туман – до відлиги.
  • Якщо сніг випав на сиру землю, чекайте ранньої весни і багато пролісків.
  • Якщо гусак на воду виходить і довго плаває, то похолодає нескоро.

Іменини

У вівторок, 9 листопада День ангела відзначають: Нестор, Андрій, Капітоліна, Еротіїда, Марк Олабин, Агрипін, Олександр, Бенігнус, Єлизавета, Женєв’єва

, , , , переглядів: 398


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *