Медична реформа в дії: як підписати декларацію з лікарем?

Щасливе
04.04.2018  08:16

“ОГО” розповідає, де взяти бланки декларацій і хто їх заповнюватиме, чи потрібно попередньо записуватись на підписання декларації і які документи треба мати з собою.

КОЛИ БУДУТЬ БЛАНКИ ДЕКЛАРАЦІЙ У МОГО ЛІКАРЯ?

Для підписання декларації бланки не потрібні: уповноважена особа медзакладу вносить дані в електронну систему. Після цього уповноважена особа роздруковує із системи примірники декларації, а пацієнт їх перевіряє і підписує. Уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров‘я».

Зверніть увагу, що підписати декларації можна лише з лікарями, заклади яких підключились до системи «Електронне здоров’я» (список підключених закладів можна переглянути тут: https://portal.ehealth-ukraine.org/divisions.html#/). Щодня до системи приєднуються нові медзаклади.

Я САМОСТІЙНО МАЮ ВНОСИТИ СВОЇ ДАНІ В СИСТЕМУ?

Ні. У кожному підключеному до «Електронного здоров‘я» закладі ПМД буде визначена уповноважена особа, яка вносить дані у систему: в різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар тощо. Тож пацієнту треба просто прийти у медзаклад з необхідними документами і мобільним телефоном.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ МЕНІ ПОТРІБНІ, ЩОБ ПІДПИСАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ?

Щоб підписати декларацію, вам потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Якщо ви плануєте підписати декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для своєї дитини, то вам також знадобиться свідоцтво про народження дитини.

ЧИ ПОТРІБЕН КОМП’ЮТЕР І ДОСТУП ДО ІНТЕРНЕТУ, ЩОБ ПІДПИСАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ З ЛІКАРЕМ?

Для укладання декларацій потрібен комп’ютер, підключення до інтернету і принтер, щоб роздрукувати примірники декларацій. Їх має забезпечити медзаклад. Також кожен заклад ПМД має визначити уповноважену особу, яка вносить дані у систему – реєстратора, медсестру чи лікаря тощо.

ЧИ ПОТРІБНО ПОПЕРЕДНЬО ЗАПИСУВАТИСЬ НА ПІДПИСАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ?

Ні, попередній запис не потрібен. Єдине, що вам потрібно – прийти у медзаклад з паспортом, податковим номером і мобільним телефоном.

Як буде відбуватись процедура підписання – кожен заклад ПМД визначає самостійно. Наприклад, медзаклад може прийняти рішення, що декларації підписуються у звичному режимі роботи медзакладу, або визначити години прийому для підписання декларацій.

Зверніть увагу, що заклад, у якому працює обраний вами лікар, має бути підключеним до системи «Електронне здоров’я». Чи підключений заклад до електронної системи охорони здоров’я – уточніть у реєстратурі або у лікаря, або перевірте самостійно на сайті: https://portal.ehealth-ukraine.org/divisions.html#/

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ІНФОГРАФІКА: Як обрати сімейного лікаря?
Як вибрати свого лікаря?
Медична реформа. Гід пацієнта

переглядів: 1 493


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *