Правильний монтаж системи опалення приватного будинку є гарантією її безперебійної та безпечної роботи. Тому підходити до процесу оновлення або першого встановлення опалювальних пристроїв потрібно з особливою уважністю. Звісно, процесом мають займатися виключно професіонали, але користувачу також варто знати нюанси, щоб конролювати робітників та оцінити правильність їхньої роботи.
Головні вимоги до системи опалення
Є 3 головні вимоги до опалювальної системи:
- Ефективність. Здоровий мікроклімат у приміщенні повинен бути забезпечений у будь-яку пору року. Обладнання має швидко реагувати на зміни температури.
- Безпечність. Пристрої та інші вузли мають бути максимально безпечними для власника приватного будинку. Тому зверніть особливу увагу на всі можливі запобіжники, датчики та системи сповіщення про несправності.
- Економічність. Забезпечувати тепло в будинку має мінімальна кількість енергії.
Щоб результат монтажу системи опалення відповідав усім цим вимогам, потрібно не тільки підібрати правильне обладнання та встановити його відповідно до всіх норм, а і визначити найбільш підхожу схему для вашого будинку. Тому замовляйте професійний монтаж у досвідчених компаніях із хорошою репутацією. В Ужгороді рекомендуємо звернутися до компанії Hasta Energy Solutions.
Схеми монтажу опалення в приватному будинку
Монтаж системи опалення приватного будинку зазвичай відбувається за однією з 3 найпопулярніших схем:
- Однотрубна. Підходить для невеликих приватних будинків. Проста в установленні та бюджетна. До схеми входить котел та одна труба, яка створює замкнуте коло. Радіатори підключають послідовно, тому труби встановлюють із невеликим нахилом для природної циркуляції теплоносія. Чим далі від котла знаходиться радіатор, тим гірше він гріється.
- Двотрубна. Дорожча та складніша, але універсальна схема. Теплоносій потрапляє до радіаторів через одну трубу, а виходить із них через іншу. Завдяки цьому всі приміщеня обігріваються рівномірно. Монтується з нижнім розведенням (труби під підлогою) або верхнім (труби над навісною стелею або на горищі).
- Променева. Підключення радіаторів, теплої підлоги до головного котла відбувається паралельно за допомогою двох прихованих труб. Завдяки цьому система може складатися з різних опалювальних приладів, які мають свої налаштування. Ціна проведення опалення в будинку за променевою схемою найвища.
Звісно, вартість монтажу має велике значення, але рекомендуємо відштовхуватися від ефективності. Якщо котел не буде мати достатньої потужності, у приміщеннях буде холодно й доведеться переплачувати за енергоресурси, щоб натопити.
На правах реклами