Пенсійне право: Хто може отримати дострокову пенсію за вислугу років?

Щасливе
05.03.2024  19:02

Законодавство про пенсії передбачає право на дострокову пенсію за вислугу років для певних категорій громадян. Згідно із ним:

  • Інваліди І групи можуть подати заяву на отримання пенсії за вислугу років, але не раніше ніж через 10 років для чоловіків та 15 років для жінок до досягнення пенсійного віку.
  • Жінки, які народили 5 і більше дітей, та матері інвалідів з дитинства також мають право на дострокову пенсію за вислугу років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто з переселенців продовжить отримувати виплати у березні 2024-ого

  • Військовослужбовці та працівники органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях або стали інвалідами внаслідок виконання службових обов’язків, також мають право на це пільгове право.
  • Подружжя та батьки загиблих військовослужбовців, а також особи, які ліквідували наслідки Чорнобильської катастрофи або виконували міжнародний обов’язок, також можуть отримати дострокову пенсію за вислугу років.

Для отримання цієї пільги необхідно звернутися до Пенсійного фонду та представити необхідні документи, зокрема заяву, посвідчення особи, трудову книжку та довідки, які підтверджують стаж роботи та інші вимоги.

До слова, отримати додаткову інформацію та консультації щодо процедури можна у Пенсійному фонді України.

переглядів: 125


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *