Що сіяти на розсаду в лютому? (ПОРАДИ)

Щасливе
22.02.2023  13:45

Висадка насіння проводиться для ряду культур, що відрізняються своїми особливостями розвитку.

У цьому місяці сіють насіння таких типів рослин:

 • Теплолюбну розсаду з довгим періодом вегетації.
 • Багаторічні рослини з тривалим терміном формування бульб.
 • Культури, що відрізняються довготривалими сходами.
 • Однорічні овочі з тривалим вегетативним терміном.

Сіють розсаду в лютому в попередньо підготовлений ґрунт. Заздалегідь вносять його в опалювальне приміщення для прогріву. Перед посадкою бажано обробити насіння протигрибковим розчином. Вибирайте розсаду в перевірених магазинах. Тільки якісний посівний матеріал дасть можливість точно позначити період вегетації.

Вибираємо що сіяти в лютому на розсаду

Отже, що сіяти в лютому на розсаду? Лютневі посівні мають свої тонкощі, тому халтурне заповнення вікон в будинку ящиками з розсадою навряд чи окупиться щедрим урожаєм. Цей місяць прихильний до пізньостиглих і повільно зростаючих культур, які відрізняються довготривалим терміном вегетації. Саме тому перед тим, як потрошити запаси купленого насіння, вивчіть упаковку з тильної частини, зокрема характеристики кожної культури.

Ось список того, що сіяти в лютому на розсаду:

 1. Солодкий перець. Розсада сходить дуже довго, їй потрібна тепла обстановка від +25 до +30˚С. Готова до висаджування у відкритий ґрунт не раніше 60-80 днів.
 2. Баклажани теж довго «сидять». Можна сіяти разом з перцем. Культура любить тепло, тому вирощуйте її при температурі від +25 до +30˚С. Насіння сходить на 7-14 день. Якщо вирощуєте розсаду на відкритому ґрунті, то на 10 днів пізніше.
 3. Селера чутлива до ґрунту, тому починати пересаджувати її краще в кінці травня. Розсада сходить на 70-80 день, так що посів обов’язковий до 20-х чисел лютого.
 4. Цибуля-порей вередлива, вирощувати розсаду краще до перших чисел березня. Тоді вона здатна пережити повторні заморозки. На 60 день переносять розсаду в ґрунт, орієнтовний час — до 10 травня.
 5. Картопля. Елітні сорти потрібно висіяти в останній декаді лютого. Насіння попередньо пророщують, через 25 днів саджанці пересаджують. Умови для розсади — температура повітря до 24ºC, хороше освітлення в приміщенні.
 6. Томати ранніх сортів висівають в ґрунт в 20-х числах зимового місяця. Остання культура в списку має низький відсоток сходів насіння, так що матеріал висівають густо. Важливо стежити в майбутньому, щоб після розсадження не було великої дельти між денною/нічною температурою.

Поради для городникам: що сіяти в лютому та як доглядати

Висіваючи насіння овочів в лютому потрібно готуватися до особливого догляду, так як культури страждають від нестачі сонячного проміння та тепла:

 1. Контролюйте, щоб рослини не витягувалися в цей термін. Зазвичай це відбувається через неякісне освітлення. Розсаді необхідні лампи досвітки, тільки не нахиляйте їх занадто низько. Якщо міркувати про тривалість, то любителі денного освітлення — томати, яким потрібно до 17 годин підсвічування в день, а от солодкий перець і баклажани готові вкластися в 13 годин. Якщо є прилад, який вимірює ступінь освітленості, це добре. В іншому випадку спирайтеся на показник 6000 люкс.
 2. Температура ґрунту повинна бути різною для кожного окремо взятого овоча. Частина з них не ростуть нижче 15ºC, багато, особливо теплолюбні рослини, просто загинуть в такому середовищі.
 3. Слідкуйте за станом розсади. У ранній період закладається сприятлива обстановка для появи чорної ніжки та інших хвороб у сходів.
, , переглядів: 301


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *