Три практичні поради що допоможуть ефективно зварювати профільну трубу

Щасливе
18.10.2022  07:33

Профільні труби є досить популярним типом металопрокату, і коли є потрібні розміри, на сайтах металопрокатів можна швидко замовити потрібний розмір. Вони відрізняються прямокутним або квадратним перетином, тому їх термічна обробка має свої тонкощі та нюанси.Існує кілька методів зварювання профільного металопрокату. Той чи інший спосіб вибирається з урахуванням товщини стінок труби, необхідної якості шва, можливості виконувати роботи у важкодоступних місцях. Перевага зварювання перед іншими способами з’єднання полягає у тому, що можна досягти високої щільності та герметичності з’єднання не додаючи у вазі.

Зварювання за допомогою електричної дуги

Найбільш поширеним вважається електродугове зварювання, яке підходить для з’єднання труб будь-якого перерізу і товщини стінок. Для проведення робіт необхідні зварювальний апарат та електроди, діаметр яких залежить від розмірів профілю металопродукції:

  • Електрод товщиною 1,5 мм – для труб перерізом до 2 мм.
  • Електрод товщиною 2 мм – для виробів перерізом 2–3 мм.
  • Електрод товщиною 4 мм – для труб від 4 до 6 мм.

Дугове зварювання є чудовим варіантом зварювання труб, особливо коли це необхідно виконувати в польових умовах. У цеху також можуть використовуватися інші процеси, такі як дугове зварювання металевим електродом у середовищі захисного газу (який подається у місце зварювання), дугове зварювання з флюсовим дротом (SAW).

Ручне киснево-ацетиленове зварювання

Ручне киснево-ацетиленове зварювання застосовується за невеликої товщини труби. Кількість проходів залежить від товщини труби та її положення. За допомогою різака можна дістати до незручних, близьких до стіни місць. Це мобільний спосіб, тому що досить легко перевозити балони з газом на спеціальному візку. Завдяки можливості регулювати температуру, можна контролювати процес та запобігти викривленню труби або металоконструкції на стику. Вміло використовуючи киснево-ацетиленове зварювання зможете досягти швидкого та надійного зварювання трубних виробів.

Правильна підготовка шва

Зварювання труби здійснюється у спеціальному, підготовленому приміщенні та вимагає попереднього очищення від окисів, окалини, іржі та знежирення поверхні кінців виробу.

Якщо стінки труби мають товщину понад 4 мм, додатково готують край за допомогою фаскознімача, або застосовують киснево-ацетиленовий різак. Така окантовка дозволяє виконати багатошаровий шов, який значно підвищує міцність і надійність стиків. Якщо стінки труби мають менший розмір, достатньо обробляти їх одним швом.

Надійна фіксація та вирівнювання заготовок

Для виконання зварювання, труби закріплюють на зварювальному столі. Один зі способів вирівнювання є використання лінійного затиску. Кінці двох труб можна надійно зафіксувати у цьому хомуті. Після встановлення профільної труби у затискач необхідно забезпечити правильну відстань між краями. Далі проводять термічну обробку з такою швидкістю, яка забезпечує плавлення металу, але не дає йому протікати у внутрішні просвіти труб. Виходячи з перерізу електрода, сила струму повинна становити від 20 до 90 А. Під час нанесення шва на поверхні виробів з’являтиметься шлак, який потрібно постійно збивати. Інакше надалі він погіршить експлуатаційні характеристики труб та призведе до корозійних процесів.

Джерело: https://dimaxtd.com.ua

переглядів: 317


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *